09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

تولید پلیمرهای قابل تجزیه

روش سنتز جدید برای تولید پلیمرهای قابل تجزیه


تولید پلیمرهای قابل تجزیه

با تولید پلیمرهای قابل تجزیه می توان برای تهیه دارو یا عوامل تصویربرداری در بدن مفید استفاده نمود و ممکن است جایگزین برخی از پلاستیک های صنعتی شود. شیمی دانان MIT روش سنتز جدید برای تولید پلیمرهای قابل تجزیه طراحی کرده اند که می توانند با سرعت بیشتری در بدن و محیط تجزیه شوند. یک واکنش شیمیایی به نام پلیمریزاسیون متاتاز حلقه باز یا ROMP برای ساختن پلیمرهای جدید برای مصارف مختلفی از قبیل نانولوله سازی ، رزین های با کارایی بالا و تحویل دارو یا مواد تصویربرداری مفید است.
با این حال ، یکی از موارد مثبت این روش سنتز این است که پلیمرهای حاصل به طور طبیعی در محیط های طبیعی مانند داخل بدن تجزیه نمی شوند. تیم تحقیقاتی MIT با افزودن نوع جدیدی از بلوک ساختمانی به ستون فقرات پلیمر ، راهی را برای تخریب آن پلیمرها ارائه کرده است. این بلوک ساختمان جدید یا مونومر پیوندهای شیمیایی تشکیل می دهد که توسط اسیدها ، پایه ها و یون های ضعیف مانند فلوراید قابل تجزیه است.

جرمیا جانسون ، استادیار شیمی در MIT و نویسنده ارشد این تحقیق می گوید: "ما معتقدیم که این اولین روش کلی برای تولید پلیمرهای ROMP با قابلیت تجزیه پذیری صورت در شرایط بیولوژیکی مناسب است." "نکته خوب این است که با استفاده از گردش کار استاندارد ROMP کار می کند. شما فقط باید در مونومر جدید بپاشید ، و این کار را بسیار راحت می کند. " محققان می گویند ، این بلوک ساختمان می تواند برای استفاده های گسترده ای در پلیمرها شامل شود ، از جمله نه تنها کاربردهای پزشکی بلکه سنتز پلیمرهای صنعتی که با سرعت بیشتری تجزیه می شوند.
پلیمریزاسیون قدرتمند متداول ترین بلوک های ساختاری پلیمرهای ROMP مولکول هایی به نام نوربورن ها هستند که حاوی یک ساختار حلقه ای هستند که به راحتی می توان آنها را باز کرد و به هم چسبید تا پلیمرها تشکیل شوند. قبل از وقوع پلیمریزاسیون ، مولکول هایی مانند داروها یا عوامل تصویر برداری می توانند به نوربن ها اضافه شوند. آزمایشگاه جانسون از این روش سنتز برای ایجاد پلیمرهایی با ساختارهای مختلف از جمله پلیمرهای خطی ، پلیمرهای بطری و پلیمرهای ستاره ای استفاده کرده است. این مواد جدید می توانند برای تحویل بسیاری از داروهای سرطان به طور همزمان یا حمل عوامل تصویربرداری برای تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) و انواع دیگر تصویربرداری مورد استفاده قرار گیرند.

جانسون می گوید: "این یک واکنش پلیمریزاسیون بسیار قوی و قدرتمند است." اما یکی از نقاط ضعف بزرگ این است که ستون فقرات پلیمرهای تولید شده کاملاً از پیوندهای کربن-کربن تشکیل شده و در نتیجه ، پلیمرها به راحتی قابل تجزیه نیستند. این همیشه چیزی بوده است که هنگام فکر کردن در مورد ساختن پلیمرها برای فضای مواد بیولوژیکی در ذهن خود نگه داشته ایم. " برای دور زدن این مسئله ، آزمایشگاه جانسون بر اساس ساخت قطرهایی در حدود 10 نانومتر به منظور ساختن پلیمرهای کوچک متمرکز شده است که می تواند راحت تر از ذرات بزرگتر از بدن پاک شود. سایر شیمیدانان سعی کرده اند که پلیمرها را با استفاده از بلوک های ساختاری به غیر از نوربورن ها تخریب کنند ، اما این بلوک های ساختاری به همان اندازه کارآمد نیستند. همچنین اتصال مواد مخدر یا مولکولهای دیگر به آنها دشوارتر است و اغلب برای تخریب آنها نیاز به شرایط سخت دارند.

روش جدید تولید پلیمرهای قابل تجزیه

جانسون می گوید: "ما ترجیح می دهیم در این روش جدید تولید پلیمرهای قابل تجزیه به عنوان مولکولی که ما را قادر به پلیمریزاسیون این مونومرهای پیچیده می کند ، از نوربولن استفاده کنیم." "این رویای شناسایی نوع دیگری از مونومر و افزودن آن به عنوان یک مونومر در پلیمریزاسیون است که از نوربورن استفاده می کند."
محققان با کارهایی که در حال انجام یک پروژه دیگر بود ، راه حل احتمالی دریافتند. او هنگامی که سنتز یک مولکول حاوی حلقه را که شبیه به نوربورن است ، اما حاوی پیوند اکسیژن - سیلیکون-اکسیژن است ، به دنبال راه های جدیدی برای تحریک ترشح دارو از پلیمرها بود. محققان دریافتند که این نوع حلقه ، به نام اتیل سیلیک ، با واکنش ROMP نیز می تواند باز و پلیمری شود ، و منجر به پلیمرهایی با پیوندهای اکسیژن - سیلیکون-اکسیژن می شود که راحت تر تخریب می شوند. بنابراین ، محققان به جای استفاده از آن برای تركیب دارو ، تصمیم گرفتند كه آن را در ستون فقرات پلیمر گنجانیده و آنرا تخریب كنند. آنها دریافتند كه با اضافه كردن مونومر سیلیل اتر در نسبت 1: 1 با مونومرهای نوربورن ، می توانند ساختارهای پلیمری مشابهی را با آنچه در گذشته ساخته بودند ایجاد كنند ، با اینكه مونومر جدید تقریباً به طور یکنواخت در سراسر ستون فقرات درج شده است.

اما اکنون ، در معرض pH کمی اسیدی ، در حدود 6.5 ، زنجیره پلیمر شروع به تجزیه می کند. جانسون می گوید: "این بسیار ساده است." وی گفت: "این یک مونومر است که می توانیم به پلیمرهای پرکاربرد اضافه کنیم تا آنها قابل تجزیه شوند. اما به همین سادگی ، نمونه هایی از چنین رویکردی به طرز شگفت آوری نادر هستند. " سریعتر تجزیه در آزمایشاتی که روی موش انجام شد ، محققان دریافتند که طی یک یا دو هفته اول ، پلیمرهای تخریب پذیر توزیع مشابهی را در بدن به عنوان پلیمرهای اصلی نشان می دهند ، اما آنها پس از آن خیلی زود شروع به تجزیه کردند. پس از شش هفته ، بسته به ترکیب شیمیایی دقیق مونومرهای سیسیل اتر که محققان از آن استفاده می کردند ، غلظت پلیمرهای جدید در بدن بین سه تا 10 برابر کمتر از غلظت پلیمرهای اصلی بود. یافته ها حاکی از آن است که اضافه کردن این مونومر به پلیمرها برای تحویل دارو یا تصویربرداری می تواند به آنها کمک کند تا سریعتر از بدن پاک شوند.

جانسون می گوید: "ما از چشم انداز استفاده از این فن آوری برای تنظیم دقیق تجزیه پلیمرهای مبتنی بر ROMP در بافت های بیولوژیکی هیجان زده ایم ، که معتقدیم می توان برای کنترل توزیع بیولوژیکی ، سینتیک ترشح مواد مخدر و بسیاری از ویژگیهای دیگر به کار برد." محققان همچنین کار خود را برای افزودن مونومرهای جدید به رزین های صنعتی مانند پلاستیک یا چسب آغاز کرده اند.
آنها معتقدند که امكان پذير بودن اين مونومرها در فرآيندهاي ساختن پليمرهاي صنعتي ، براي تجزيه پذيري بيشتر آنها امكان پذير است و آنها با ميلي پور-سيگما در تلاشند تا اين خانواده از مونومرها را تجاري سازند و آنها را براي تحقيقات در دسترس قرار دهند. این تحقیق توسط مؤسسات ملی بهداشت ، انجمن سرطان آمریکا و بنیاد ملی علوم تأمین شد.

بر چسب ها :

پلیمرهای تخریب پذیر

-

تولید پلیمر

-
زنجیره پلیمر
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.