09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی

دستگاه اسپینترونیک


انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی

انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی :
محققان MIT مدار جدیدی طراحی کرده اند که امکان کنترل دقیق محاسبات با امواج مغناطیسی را فراهم می کند - بدون نیاز به برق. این پیشرفت قدمی به سمت دستگاههای مبتنی بر مغناطیسی برمیدارد که توانایی محاسبه بسیار کارآمدتر از الکترونیک را دارند. رایانه های کلاسیک برای محاسبات و ذخیره سازی داده ها به حجم عظیمی از انرژی متکی هستند و گرمای تلف شده زیادی را تولید می کنند. محققان در جستجوی گزینه های کارآمد تر ، طراحی دستگاه های "اسپینترونیک" مبتنی بر مغناطیسی را آغاز کرده اند که از برق نسبتاً کمی استفاده می کنند و عملا گرما تولید نمی کنند.

دستگاه اسپینترونیک "موج چرخش" - خاصیت کوانتومی الکترون ها - در مواد مغناطیسی با ساختار شبکه را به خود می گیرند. این روش شامل تعدیل خصوصیات موج چرخش برای تولید برخی از خروجی های قابل اندازه گیری است که می تواند با محاسبه در ارتباط باشد. تا کنون ، تعدیل امواج چرخش نیاز به جریان الکتریکی تزریق شده با استفاده از اجزای بزرگ دارد که می تواند باعث ایجاد نویز سیگنال شود و به طور موثری هرگونه سود ذاتی عملکرد را نفی کند.
محققان MIT یک معماری مدار ایجاد کردند که فقط از یک دیواره دامنه به عرض نانومتر در نانومیله های لایه ای از مواد مغناطیسی برای مدولاسیون موج چرخشی در حال عبور ، بدون هیچ گونه مؤلفه اضافی یا جریان الکتریکی استفاده می کند. به نوبه خود ، می توانید موج چرخش را تنظیم کنید تا در صورت لزوم ، مکان دیوار را کنترل کنید. این کنترل دقیق دو حالت متغیر موج چرخش را ارائه می دهد ، که مربوط به 1s و 0 های مورد استفاده در محاسبات کلاسیک است.

در آینده ، جفتی از امواج چرخش می توانند از طریق کانالهای دوگانه به مدار منتقل شوند ، برای خصوصیات مختلف تعدیل شوند و برای ایجاد برخی از تداخلات کوانتومی قابل اندازه گیری - شبیه به نحوه استفاده از تداخل موج فوتون برای محاسبات کوانتومی باشند. محققان فرض می کنند که چنین دستگاه های اسپینترونیکی مبتنی بر تداخل ، مانند رایانه های کوانتومی ، می توانند کارهای بسیار پیچیده ای را انجام دهند که رایانه های معمولی با آنها دست و پنجه نرم می کنند.
مردم شروع به جستجوی محاسبات فراتر از سیلیکون می کنند. محاسبات موج یک جایگزین امیدوارکننده است. " Luqiao Liu ، استاد گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر (EECS) و محقق اصلی گروه مواد و دستگاه Spintronic در آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک. وی گفت: "با استفاده از این دیواره دامنه باریک ، می توانیم موج چرخش را تعدیل کرده و این دو حالت جداگانه و بدون هیچ گونه هزینه انرژی واقعی را ایجاد کنیم. ما فقط به امواج چرخش و ماده مغناطیسی ذاتی تکیه می کنیم. "

امواج چرخش موج هایی از انرژی با طول موج های کوچک هستند. تکه های موج چرخش ، که در اصل چرخش جمعی بسیاری از الکترون ها هستند ، مغناطیس خوانده می شوند. در حالی که آهنرباها مانند الکترونهای منفرد ذرات واقعی نیستند ، می توان آنها را به طور مشابه برای محاسبات اندازه گیری کرد.
محققان در کار خود از یک "دیوار دامنه مغناطیسی" سفارشی شده ، یک سد به اندازه نانومتر در بین دو ساختار مغناطیسی همسایه استفاده کردند. آنها الگوی نانوفیلم های کبالت / نیکل - هر یک از چند اتم ضخامت - با برخی خاصیت مغناطیسی مطلوب که می توانند حجم بالایی از امواج چرخش را تحمل کنند ، لایه بندی کردند. سپس آنها دیوار را در وسط یک ماده مغناطیسی با ساختار شبکه مخصوص قرار داده و سیستم را در یک مدار قرار دادند.

کنترل دقیق محاسبات با امواج مغناطیسی

محققان در یک طرف مدار ، امواج چرخش ثابت در مواد را هیجان زده کردند. از آنجا که موج از دیوار عبور می کند ، آهنرباهای آن بلافاصله در جهت مخالف می چرخند.
در آزمایشات ، محققان یک آنتن جداگانه در طرف مقابل مدار قرار داده اند ، که یک سیگنال خروجی را ردیابی و انتقال می دهد. نتایج نشان داد که در حالت خروجی آن ، فاز موج ورودی 180 درجه می چرخد. بزرگی موج - از بالاترین تا پایین ترین قله - نیز با مقدار قابل توجهی کاهش یافته بود.

سپس محققان تعامل متقابل بین موج چرخش و دیواره دامنه را کشف کردند که به آنها امکان می داد تا به طور موثر بین دو حالت جابجا شوند. بدون دیوار دامنه ، مدار به طور یکنواخت مغناطیس می شود. با دیوار دامنه ، مدار دارای موج تقسیم شده و مدوله شده است. با کنترل موج چرخش ، آنها دریافتند که می توانند موقعیت دیواره دامنه را کنترل کنند. این متکی بر پدیده ای به نام "گشتاور انتقال چرخش" است ، که در هنگام چرخش الکترون ها در اصل یک ماده مغناطیسی را به حرکت می اندازند تا جهت مغناطیسی خود را بکشند. در کار محققان ، آنها باعث افزایش قدرت امواج چرخش تزریق شده برای القای چرخش خاصی از آهنرباها شدند. این در واقع دیوار را به سمت منبع موج تقویت می کند. با انجام این کار ، دیوار زیر آنتن گیر می یابد - به طور موثری قادر به تعدیل امواج و اطمینان از بزرگنمایی یکنواخت در این حالت نیست.
آنها با استفاده از میکروسکوپ مغناطیسی خاص ، نشان دادند که این روش باعث تغییر اندازه میکرومتر در دیوار می شود ، که برای قرار دادن آن در هر مکانی در امتداد بلوک مواد کافی است. نکته قابل توجه ، مکانیسم گشتاور انتقال چرخش مگنت از چند سال پیش ارائه شده است اما اثبات نشده است. لیو می گوید: "دلیل خوبی وجود داشت که فکر کنیم این اتفاق می افتد." "اما آزمایش های ما اثبات می کنند که واقعاً تحت این شرایط چه اتفاقی خواهد افتاد." لیو می گوید تمام مدار مانند یک لوله آب است. دریچه (دیواره دامنه) چگونگی عبور آب (موج چرخش) از طریق لوله (مواد) را کنترل می کند. لیو می گوید: "اما شما همچنین می توانید تصور کنید فشار آب بسیار زیاد است ، این شیر را خاموش می کند و آن را به سمت پایین فشار می آورد." "اگر ما یک موج چرخش به اندازه کافی قوی داشته باشیم ، می توانیم موقعیت دیواره دامنه را جابجا کنیم - به جز اینکه کمی بالادست حرکت کند ، نه پایین دست."

چنین نوآوری ها می توانند محاسبات مبتنی بر موج را برای کارهای خاص مانند تکنیک پردازش سیگنال تحت عنوان "تبدیل سریع فوریه" انجام دهند. در میان چیزهای دیگر ، آنها باید مواد را بهینه کنند ، نویز سیگنال بالقوه را کاهش دهند و بیشتر مطالعه کنند که چگونه با حرکت در اطراف دیواره دامنه می توانند بین حالتها جابجا شوند. لیو می گوید: "این در لیست کارهای بعدی ما است."

بر چسب ها :

محاسبات مبتنی بر موج

-

تکنیک پردازش سیگنال

-
خاصیت کوانتومی الکترون
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.