09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

زندگی در مریخ

همه چیز درباره زندگی در مریخ


زندگی در مریخ

همه چیز درباره زندگی در مریخ :
با پیشرفت کاوش در فضا ، دانشمندان بطور فزاینده دیدگاههای خود را در یک مرز جدید قرار می دهند: مریخ. آنچه که درباره زندگی در مریخ باید بدانید : اولین کاوش برای رسیدن به مریخ نزدیک به 50 سال پیش آغاز شد، اما بسیار از چیزها در مورد این سیاره قرمز یک راز است. دانشمندان هنوز تلاش می کنند نمونه هایی از خاک سرخ مریخ را برای مطالعه بیشتر به زمین بازگردانند ، و سفرهای انسانی به مریخ بعد از سالها امکان پذیر نیست. بعد از گذشت چندین دهه از علاقه ، تحقیق و گرفتن عکسهای روشن از سیاره سرخ ، بزرگترین سؤال باقی مانده است: آیا در مریخ می توان زندگی داشت؟
فروپاشی یک سیاره
برای درک پتانسیل مریخ برای زندگی ، ما باید به زمان حدود 3 یا 4 میلیارد سال برگردیم. در آن زمان مریخ و زمین بسیاری از همین خصوصیات را داشتند. سیاره سرخ گرم و مرطوب بود و دارای جو خوب - دور از مکان سرد و فراموش نشدنی امروز. دیوید پارکر ، مدیر اکتشافات انسانی و رباتیک آژانس فضایی اروپا گفت: "مریخ سیاره ای است که با تمام مواد اولیه مشابه زمین آغاز شده است ، اما در این مسیر دچار تحولاتی شده است." "شما می توانید بگویید این نوع شکسته است." از آنجا که زمانی سیاره مریخ خواهر زمین بود ، پارکر گفت دانشمندان باید از خود بپرسند ، "وقتی زندگی روی زمین وجود دارد ، آیا مریخ اینطور نیست ؟"

مریخ میدان مغناطیسی خود را از دست داده است ، به این معنی که هیچ چیز سیاره (یا اشکال بالقوه زندگی) را از تابش محافظت نمی کند. مریخ همچنین بیشتر جو خود را از دست داد - انحراف دیگری از زمین ، جایی که جو با دادن اکسیژن به ما و عمل به عنوان محافظ برای سیاره ، زندگی را پشتیبانی می کند. پارکر توضیح داد: "مریخ هنوز جو دارد اما بسیار نازک و عمدتا دی اکسید کربن است ، بنابراین سردتر است." این بدان معناست که میانگین درجه حرارت در مریخ -81 درجه فارنهایت است ، که آن را برای اکثر اشکال زندگی آن را به یک سیاره نابخشوده تبدیل می کند.

نشانه های زندگی
اما فقط به دلیل اینکه مریخ سرد و محافظت نشده است به معنای این نیست که دانشمندان حکم یافتن زندگی را رد کرده اند. در سال 2018 ، مریخ نورد NASA Curiosity ناسا ماده آلی را در مریخ یافت ، این بدان معنی است که بلوک های ساختمانی برای زندگی یک بار وجود داشته و یا هنوز هم در مریخ وجود داشته است. یک عکس سلفی گرفته شده توسط مریخ نورد NASA's Curiosity که در Sol 2082 گرفته شده است (15 ژوئن 2018). طوفان گرد و غبار مریخ باعث کاهش نور خورشید و دید در محل مریخ نورد در دهانه گیل شده است. محققان ناسا نوشتند: "حفظ ماده آلی برای درک پتانسیلهای بیولوژیکی در مریخ در طی زمان اساسی است."

" این یک سابقه از زندگی باستان را در خود جای داده است ، غذایی برای زندگی طولانی است یا در صورت عدم وجود زندگی وجود داشته است ، مواد آلی در مواد مریخی سرنخ های شیمیایی را با توجه به شرایط و فرآیندهای سیاره ای نگه می دارد."
مریخ نورد نوری همچنین متان را در مریخ کشف کرد که ساده ترین مولکول آلی محسوب می شود و می تواند سرنخ شیمیایی دیگری برای زندگی باشد. پل مهافی ، مدیر بخش اکتشاف منظومه شمسی ناسا گودارد ، در بیانیه مطبوعاتی ژوئن گفت: "با اندازه گیری های فعلی ما ، ما چیزی برای گفتن نداریم که آیا منبع متان زیست شناسی یا زمین شناسی ، یا حتی باستانی یا مدرن است." در همین حال ، اروپا و روسیه ExoMars Trace Gas Orbiter در سال 2016 با هدف کشف گازهای جوی که می تواند به معنای وجود زندگی فعال و بیولوژیکی در مریخ باشد ، راه اندازی شد. پارکر ESA گفت که در حالی که Curiosity Rover متان را بر روی قسمتهایی از سطح پیدا کرده است ، آنها متان را در جو مریخ کشف نکرده اند.

آنچه که درباره زندگی در مریخ باید بدانید

پارکر گفت: "ما متان را به صورت جهانی در مریخ ندیده ایم ، به این معنی که گاز متان به نوعی تولید می شود." "پس چرخه متان در مریخ وجود دارد؟"
به گفته ناسا ، کشف متان بومی شده یک پیشرفت مهیج است زیرا منبع مشترک متان موجود در زمین ، زندگی میکروبی است. آب کلیدی است آب و یخ در مریخ همچنین سرنخ های ارزشمندی را ارائه می دهد که نشان می دهد ممکن است مریخ قابل سکونت باشد از آنچه فکر می کردید. در سال 2015 ، دانشمندان ناسا فکر کردند که شواهدی از جریان گاه به گاه ، آب شور در سطح مریخ پیدا کرده اند. با این حال ، یکی دیگر از تحقیقات ناسا در سال 2017 مشخص کرد که این جریانات به احتمال زیاد دانه‌های شن و غبار هستند.

اما دستیابی به موفقیت دیگر در سال 2018 رخ داد که آژانس فضایی اروپا دریاچه کوچکی از آب مایع را در زیر دریای یخ قطبی جنوبی مریخ کشف کرد ، که ESA گفته است می تواند بیشتر به دانش در مورد تکامل و سکونت مریخ کمک کند. امسال ، مریخ نورد کنجکاوی ناسا شواهدی را در گریت گیل مریخ پیدا کرد که در آن زمان دریاچه های شور شور باستانی روی سطح وجود داشته است - یک اشاره دیگر مبنی بر اینکه سیاره سرخ می توانست روزی زندگی میکروبی را پشتیبانی کند.
"آب اساسی است، زیرا تقریبا در همه جا ما آب بر روی زمین پیدا کنید، ما زندگی پیدا کنید، نوشت:" ناسا در وب سایت خود . این فقط آب مایع نیست که دانشمندان فضایی به آن علاقه مند هستند ، بلکه یخ نیز هستند. پارکر گفت که ESA در حال حاضر مشغول تحقیق در مورد یخ های زیر سطح مریخ است. پارکر به سی ان ان گفت: "ما درمورد یخ های آب زیرسطحی اطلاعات بیشتری می گیریم ... این چیزی است که ما فکر می کردیم از قطبها ."

یخ می تواند شواهد دیگری برای شرایط قابل سکونت باشد و اگر آژانس های فضایی روزی انسان را به مریخ بفرستند می تواند یک منبع ارزشمند نیز باشد.
مأموریت های انسانی به مریخ؟
برای کشف پرده از اسرار پیچیده تر زندگی پیرامون مریخ ، دانشمندان می خواهند نمونه هایی را جمع آوری كنند كه این امر به یك مأموریت سفر گسترده نیاز دارد. پارکر گفت: "از آنجا که ابزارهای علمی بسیار قدرتمند بسیار زیاد هستند ، ما نمی توانیم آنها را بگیریم و هرگز قادر نخواهیم بود آنها را به مریخ بکشیم. بنابراین باید مریخ را به زمین برگردانیم." "با برگرداندن مریخ ، می توانیم برای 50 سال آینده آن را مورد مطالعه قرار دهیم."

اگرچه هنوز هیچ آژانس فضایی نمی داند چگونه یک هواپیمای بدون سرنشین را از سطح مریخ پرتاب کند تا نمونه ها به زمین برگردد ، یک راه برای بازگرداندن نمونه های مریخ این است که فضانوردان و فضانوردان بتوانند آنها را بصورت حضوری جمع کنند. اما رسیدن به مریخ ، که در نزدیکترین نقطه آن هنوز 33.9 میلیون مایل با زمین فاصله دارد ، می تواند یک شاهکار مهندسی باشد. سخنگوی ناسا گفت: "این یک سفارش از قدر دورتر است. شما در مورد یک ماموریت سفر 3 ساله به دور صحبت می کنید."
اگر رسیدن به ماه یک جهش بزرگ برای بشریت بود ، رسیدن به مریخ بیشتر شبیه یک پرش طولانی المپیک خواهد بود. و برخلاف سفر به ایستگاه فضایی بین المللی (تنها 250 مایل بالاتر از زمین) ، سفر به مریخ به طور بالقوه نیاز به بسته بندی بسیار بیشتری دارد. Schierholz گفت: "ما هر چند ماه یکبار مأموریت های بازپرداخت را ارسال می کنیم (به ایستگاه فضایی)." "اگر به مریخ برویم ، لوکس این کار را نداریم."
با وجود این چالش ها ، ناسا قصد دارد تا سال 2035 فضانوردان را به مریخ بفرستد . این بدان معنی است که اولین زندگی در مریخ می تواند ما باشد.

بر چسب ها :

مریخ

-

سفر به مریخ

-
آژانس فضایی
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.