09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

نوع جدیدی از نور

نوع جدیدی از نور در جهان


نوع جدیدی از نور

ماده " فوق پلانكیان " نوری را منتشر می كند كه از مرزهای قانون طبیعی فراتر می رود. آیا می توان نوع جدیدی از نور در جهان ایجاد کرد؟ از اواخر قرن نوزدهم ، دانشمندان درک کرده اند که ، هنگام گرم شدن ، همه مواد در طیف قابل پیش بینی طول موج ساطع می کنند.
تحقیقاتی که امروز در گزارشهای علمی طبیعت منتشر شده است ماده ای را نشان می دهد که هنگام گرم شدن از خود ساطع می کند و به نظر می رسد فراتر از حد تعیین شده توسط آن قانون طبیعی است. در سال 1900 ، ماکس پلانك برای اولین بار از نظر ریاضیاتی الگویی از تشعشع را تشریح كرد و در دوره كوانتومی با این فرض كه انرژی فقط در مقادیر گسسته وجود دارد ، به وجود می آورد.

درست همانطور که شومینه درخشان قرمز است ، افزایش گرما باعث می شود که همه مواد تابش شدیدتری را منتشر کنند ، با اوج طیف ساطع شده با افزایش گرما ، به طول موج های طولانی تر تغییر می کند. با رعایت قانون پلانک ، هیچ چیز نمی تواند تابش بیشتری را از یک شی فرضی که انرژی را به طور کامل جذب می کند ، ساطع کند.
ماده جدید کشف شده توسط شاون یو لین ، نویسنده اصلی و استاد فیزیک در انستیتوی پلی تکنیک Rensselaer ، با محدودیت قانون پلانک مخالف است ، با انتشار یک چراغ منسجم مشابه آنچه که توسط لیزرها یا LED ها تولید می شود ، منتشر می شود ، اما بدون ساختار گران قیمت مورد نیاز برای تولید انتشار آن فن آوری ها را تحریک می کند.

علاوه بر مطالعه طیف سنجی فقط در چاپ طبیعت گزارشهای علمی ، لین قبلا یک بررسی تصویر برداری منتشر شده در IEEE مجله فوتونیک . هر دو سنبله در تابشی در حدود 1.7 میکرون نشان می دهند ، که این قسمت تقریباً مادون قرمز طیف الکترومغناطیسی است.

اشعه فوق پلانكیان

لین گفت: "این دو مقاله قانع كننده ترین شواهد در مورد اشعه فوق پلانكیان در منطقه دور را نشان می دهند. این قانون ، قانون پلانك را نقض نمی كند. این یک روش جدید برای تولید انتشار گرما ، یک اصل اساسی جدید است.
این ماده و روشی که ارائه می دهد ، مسیر جدیدی را برای تحقق بخشیدن به مادون قرمز مادون قرمز فوق العاده شدید و قابل تنظیم برای گرمازدگی و کاربردهای انرژی کارآمد باز می کند. " برای تحقیقات خود ، لین یک کریستال فوتونیک تنگستن سه بعدی - ماده ای را که می تواند خواص یک فوتون را کنترل کند - با شش لایه افست ، در پیکربندی شبیه به یک کریستال الماس ساخته ، و در بالای حفره نوری قرار داد که بیشتر نور را تصحیح می کند. بلور فوتونی طیف نوری را که از مواد ساطع می شود ، به دهانه ای در حدود 1 میکرومتر کوچک می کند. حفره همچنان به انرژی خود در دهانه تقریباً 0.07 میکرومتر فشار می آورد.

لین 17 سال در تلاش است تا این پیشرفت را ایجاد کند ، زیرا اولین کریستال فوتونیک تمام فلزی را در سال 2002 ایجاد کرد و این دو مقاله نشانگر سخت ترین آزمایشاتی است که وی انجام داده است. وی گفت: "از نظر تجربی ، این بسیار محکم است و من به عنوان یک متخصص آزمایشی ، در کنار داده هایم ایستاده ام. از دیدگاه نظری ، هنوز کسی نظریه ای برای توضیح کامل کشف من ندارد. "
در هر دو تصویربرداری و طیف سنجی ، لین نمونه خود و یک کنترل سیاه را تهیه کرد - یک پوشش نانولوله هایی که به طور عمودی در بالای مواد قرار گرفته اند - کنار هم روی یک تکه از بستر سیلیکون ، از بین بردن احتمال تغییر بین آزمایش نمونه و کنترلی که می تواند نتایج را به خطر بیاندازد. در یک محفظه خلاء آزمایشگاهی ، نمونه و شاهد به 600 درجه کلوین ، حدود 620 درجه فارنهایت گرم می شوند . مقاله IEEE Photonics Journal ، تصاویری را با یک دستگاه شارژ معمولی مادون قرمز ارائه می دهد ، دوربینی که می تواند انتشار تابش مورد انتظار از مواد را ضبط کند.

تحقیقات غیرمرتبط اخیر تأثیر مشابهی را در فاصله کمتر از 2 طول موج حرارتی از نمونه نشان داده است ، اما لین اولین ماده ای است که اشعه فوق پلانکی را هنگام اندازه گیری از فاصله 30 سانتیمتر (حدود 200000 طول موج) نمایش می دهد ، نتیجه ای که نور را نشان می دهد. کاملاً از سطح مواد فرار کرده است.
اگرچه تئوری اثر را به طور کامل توضیح نمی دهد ، لین فرض می کند که جبران بین لایه های بلور فوتونی اجازه می دهد تا نور از بسیاری از فضاهای داخل بلور پدیدار شود. نور ساطع شده در داخل محدوده ساختار بلوری پرش به عقب و جلو می رود ، که در هنگام سفر به سطح برای رسیدن به حفره نوری ، خاصیت نور را تغییر می دهد.

لین گفت: "ما اعتقاد داریم كه نور از درون بلور می آید ، ا بسیاری از سطوح به عنوان نوسان ساز عمل می كنند ، آنقدر كه تقریباً مانند یك ماده لیزری مصنوعی رفتار می كنند." "این فقط یک سطح معمولی نیست."
این ماده جدید می تواند نوع جدیدی از نور در جهان را جهت استفاده در برنامه های کاربردی مانند برداشت انرژی ، ردیابی و شناسایی شیء مادون قرمز نظامی ، تولید منابع نوری با راندمان بالا در مادون قرمز هدایت شده توسط گرمای زباله یا بخاری های محلی ، تحقیقات مورد نیاز طیف سنجی محیطی و جوی و شیمیایی موجود در مادون قرمز و ... مورد استفاده قرار گیرد. در فیزیک نوری به عنوان یک فرستنده حرارتی مانند لیزر.

بر چسب ها :

قانون پلانك

-

طیف مادون قرمز

-
منابع نوری با راندمان بالا
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.