09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

توسعه هوش مصنوعی

آیا هوش مصنوعی از قبل آگاه است


توسعه هوش مصنوعی

هدف نهایی بیشتر تحقیقات سطح بالای هوش مصنوعی ، توسعه هوش مصنوعی عمومی (GAI) است. در اصل ، آنچه ما می خواهیم یک ذهن مصنوعی است که می تواند همانند یک انسان عمل کند .
برخی محققان فکر می کنند Deep Learning راهی است برای دستگاههایی که مانند انسان فکر می کنند ، برخی دیگر معتقدند برای ایجاد " الگوریتم " لازم ، به یک ابزار کاملاً جدید احتیاج داریم و هنوز هم برخی دیگر فکر می کنند GAI احتمالاً غیرممکن است . اما واقعیت موضوع این است که دانشمندان ارتباط آن را با مغز انسان یا هوشیاری که به هر چیز مربوط می شود درک نمی کنند. وقتی می فهمیم چگونه هوش و هوشیاری در مغز انسان پدیدار می شود ، ما فقط سطح خاکستری را مصرف میکنیم. تا آنجا که هوش مصنوعی پیش می رود ، به جای یک GAI ، همه ما در شبکه های عصبی و الگوریتم های هوشمندانه متصل هستیم. استدلال بر این دشوار است كه هوش مصنوعی مدرن تا به حال از هوش انسانی برخوردار بوده و حتی راهی برای آگاهی واقعی روبات ها نیز سخت تر خواهد بود. اما غیرممکن نیست.
در حقیقت ، هوش مصنوعی ممکن است از قبل آگاه باشد . یوهانس کلینر ، ریاضیدان و فیزیکدان شون تال اخیراً یک مقاله تحقیقاتی در مورد ماهیت آگاهی را منتشر کرده اند که به نظر می رسد از نظر ریاضی بیانگر این است که جهان و همه چیز موجود در آن با آگاهی جسمی آغشته است.

در اصل مقاله این دوئل برخی از ریاضیات پشت یک نظریه محبوب به نام تئوری اطلاعات یکپارچه آگاهی (ITT) را مشخص می کند. می گوید همه چیز در کل جهان صفات آگاهی را تا حدی نشان می دهد.
این یک تئوری جالب است زیرا از این ایده حمایت می شود که آگاهی در نتیجه حالات جسمی پدیدار می شود. شما به دلیل توانایی خود در "تجربه" کارها آگاه هستید. به عنوان مثال ، یک درخت آگاه است زیرا می تواند نور خورشید را "حس" کند و به سمت آن خم شود. مورچه آگاه است زیرا مورچه مواد را تجربه می کند ، و روی آن می رود.

هوش مصنوعی مدرن

ایجاد جهش از موجودات زنده مانند مورچه ها تا اجسام بی جان مانند سنگ و قاشق کمی سخت است. اما ، اگر به این فکر کنید ، آن چیزها می توانند آگاه باشند ، زیرا همانطور که نئو در ماتریکس آموخته است .
یک دسته از مولکول ها در شکل گیری همه چیز جمع شده اند. اگر دقیق تر و نزدیک تر شویم ، سرانجام به ذرات زیر اتمی که توسط همه چیزهایی که از نظر جسمی در جهان وجود دارند ، مشترک می شویم. درختان و مورچه ها و سنگ ها و قاشق ها به معنای واقعی کلمه از مواد مشابه درست شده اند .

بنابراین چگونه این ارتباط با هوش مصنوعی دارد؟ آگاهی جهانی می تواند به عنوان سیستمهای فردی در هر دو سطح کلان و میکروسکوپی تعریف شود که توانایی مستقل عمل و واکنش را مطابق با محرکهای محیطی بیان می کند.
اگر آگاهی نشانه واقعیت مشترک است ، آنگاه به هوش نیاز ندارد ، فقط توانایی تجربه وجود دارد. و این بدان معناست که در حال حاضر هوش مصنوعی نسبتا آگاهی در سطح بالا وجود دارد فرض که محاسبات ریاضی انجام میدهد و پشتیبانی نهفته آگاهی جهانی است.

این یعنی چی؟ احتمالاً هیچ، ریاضیات و الگوریتم ها نباید به تنهایی قادر به آگاهی باشند (آیا اعداد می توانند واقعیت را تجربه کنند؟). اما اگر همان سختی را برای تعیین اینکه آیا یک سیستم بیولوژیکی هوشیار است و به کامپیوتر فیزیکی که یک سیستم هوش مصنوعی در آن ساکن است انجام دهیم ، اعمال کنیم ، می توانیم به نتیجه هیجان انگیز برسیم که هوش مصنوعی ممکن است از قبل آگاه باشد.
پیامدهای بسیار دور برای این امر ،آزار دهنده ذهن است. در حال حاضر ، مراقبت از اینکه تجربه سنگ بودن چیست ، دشوار است. اما اگر شما فرض کنید همه چیز درگیر در تئوری اطلاعات یکپارچه آگاهی صحیح برون ریزی می شود و ما GAI را حل می کنیم ، روزی روبات های آگاهانه ای خواهیم داشت که به اندازه کافی هوشمند هستند و توضیح می دهند که تجربه وجود را به عنوان یک شیء بی جان تجربه می کند.

بر چسب ها :

سیستم هوش مصنوعی

-

روبات های آگاهانه ای

-
ذهن مصنوعی
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.