09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی

نکات مهم در مورد نگهداری ماشین آلات


نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی

نکات مهم در مورد نگهداری ماشین آلات صنعتی سنگین ، به ویژه تجهیزات معدنی ، صنعتی یا کشاورزی وجود دارد این دستگاه ها به نگهداری مداوم نیاز دارد تا آنها در شرایط کاری مناسبی قرار داشته باشند. در غیر اینصورت ، این تجهیزات به درستی کار نخواهند کرد و خرابی ها پرهزینه و عدم ایمنی نیز ایجاد میشود.

در اینجا پنج نکته برتر برای نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی آورده شده است:
1 - نحوه نگهداری و کار نمودن با دستگاه را به اپراتورها آموزش دهید:
بسیاری از انواع ماشین آلات بزرگ دارای چندین اپراتور هستند. یکی از بازرسی های مداوم در هر چک لیست باید نظارت بر عملکرد صحیح تجهیزات باشد.
ماشین آلات بزرگ باید به محض خرید بازرسی شوند. آموزش عمکرد و کار با آن معمولاً در آن مرحله انجام می شود . کارگران می آیند و می روند ، مهارت ها زنگ زده می شوند و عملکرد ضعیف منجر به خرابی می شود.
دفترچه راهنماي عملکرد مي تواند براي کارگران بسیار مفید باشد، آنها را می توان با زبانی ساده تر بازنویسی کرد. برای مرجع آسان می توانید یک دفترچه راهنما کوتاه در اختیار هر اپراتور قرار دهید. و می توانید مطمئن باشید که اپراتورها از جدیدترین نسخه هر کتابچه استفاده می کنند.

2 - روان کننده ها را به طور مکرر اضافه کرده و آزمایش کنید :
روان کننده ها اصطکاک اطراف هر قسمت متحرک را کاهش می دهد. برنامه ای برای نگهداری روغن کاری مناسب باعث افزایش عمر تجهیزات و قطعات بزرگ ماشین آلات می شود. روغن کاری یکی از اولین و مهمترین بررسی های تعمیر و نگهداری است. به دنبال نشانه هایی از روغن اضافی یا ایجاد گریس روی پیستون ها باشید. نشت اطراف مهر و موم های روغن را بررسی کنید.

حتما از روان کننده مناسب استفاده کنید. انواع خاص روغن و گریس برای هر مؤلفه وجود دارد. توصیه های تولید کننده را بررسی کنید. بررسی چربی ها روش خوبی برای تشخیص مشکلات ماشین آلات بزرگ و از نکات مهم در مورد نگهداری ماشین آلات است. کارشناسان ذرات موجود در روغن استفاده شده را تجزیه و تحلیل می کنند. وجود هرگونه آلاینده نشان می دهد که کدام قسمت ممکن است از ساییدگی یا خرابی رنج ببرد.

تعمیر و نگهداری ماشین آلات صنعتی

3 - علائم سایش را بررسی کنید :
لرزش ، شوک ، درجه حرارت بالا و اصطکاک و سن ، همه در تجزیه قطعات ماشین آلات سنگین نقش دارند.
لرزش می تواند از چرخ دنده ها و کمربندهایی خارج شود که خارج از تراز هستند
شوک می تواند ناشی از تصادفات و تکنیک ضعف اپراتور باشد
درجه حرارت بالا از جمله دلایل دیگر می تواند ناشی از استفاده طولانی ، اصطکاک ، روانکاری ضعیف و قطعات فرسوده باشد
سن، بسیاری از مؤلفه های اصلی را تحت تأثیر قرار می دهد. با گذشت زمان ، کمربندها پیچیده می شوند. مهر و موم ها خشک می شوند و ترک میخورند. پیچ و مهره ها شل می شوند و از فرم خارج می شوند. سن عاملی برای نظارت بر تجهیزات است.

در صورت پیدا کردن سایش و پارگی قسمتهای متحرک موجود در تجهیزات سنگین ، حتماً به سرعت تعویض لازم هر قسمت فرسوده را انجام دهید. 4 - ماشینهای بزرگ را تمیز نگه داشته و محیط تمیز را حفظ کنید:

بسیاری از مهر و موم ها و فیلترها روی ماشین های سنگین وجود دارد تا قطعات کاری تمیز و بدون آلودگی حفظ شود. مهر و موم ها باید به طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند تا از وضعیت خوبی برخوردار شوند. فیلترها باید به طور مرتب مورد بازرسی و تغییر قرار گیرند.
5 - دارای برنامه برای تعمیر و نگهداری باشید:

مایعات ، لاستیک ، سیستم های الکتریکی از جمله مؤلفه هایی هستند که برای تعمیر و نگهداری ماشین آلات صنعتی پیشگیرانه باید به طور مرتب بررسی شوند. بدانید چه مواردی باید در چه زمانی بررسی شود

بر چسب ها :

ماشین آلات صنعتی

-

نظارت بر تجهیزات

-
مشکلات ماشین آلات
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.