عناوین خبرها کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ ابررسانایی توریم انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی
کامپیوتر کوانتومی IBM و Google در حال ایجاد یک کامپیوتر کوانتومی واقعاً مفید هستند. در اینجا چه چیزی باعث می شود رایانه های کوانتومی متفاوت از رایانه های عادی باشند و چگونه می توانند جهان را تغییر دهند.
محاسبات کوانتومی می تواند جهان را تغییر دهد. این می تواند دارو را دگرگون کند ، رمزنگاری را خراب کند و ارتباطات و هوش مصنوعی را متحول کند. شرکت هایی مانند IBM ، Microsoft و Google برای ساخت رایانه های کوانتومی قابل اعتماد در حال مسابقه هستند. چین میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. به تازگی ، گوگل ادعا کرده است که به برتری کوانتومی دست یافته است - اولین باری که یک کامپیوتر کوانتومی از نسخه سنتی بهتر عمل کرده است. اما محاسبات کوانتومی چیست ؟ و این چطوری کار می کند؟
محاسبات کوانتومی چیست ؟
بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. یک تراشه رایانه معمولی از بیت ها استفاده می کند. اینها مانند کلیدهای کوچک هستند که می توانند در حالت خاموش قرار بگیرند - که با صفر نشان داده شده است - یا در موقعیت خاموش - که توسط یکی از آنها نمایش داده می شود. هر برنامه ای که استفاده می کنید ، وب سایتی که از آنها بازدید می کنید و از عکسی که می گیرید در نهایت از میلیون ها از این بیت ها در برخی از ترکیب ها و صفر ها ساخته شده است.
این برای اکثر چیزها بسیار عالی است ، اما نحوه عملکرد جهان را منعکس نمی کند. در طبیعت ، همه چیز فقط روشن یا خاموش نیست. آنها نامشخص هستند. و حتی بهترین ابر رایانه های ما در برخورد با عدم قطعیت چندان خوب نیستند. این یک مشکل است. دلیل این است که ، در طول یک قرن گذشته ، فیزیکدانان کشف کرده اند که وقتی به مقیاس واقعاً کوچک می روید ، اتفاقات عجیب و غریب شروع می شود. آنها یک حوزه کاملاً جدید از علوم را برای تلاش و توضیح آنها توسعه داده اند. این مکانیک کوانتومی نامیده می شود.
مکانیک کوانتومی پایه و اساس فیزیک است که زیربنای شیمی است ، که پایه و اساس زیست شناسی است. بنابراین برای اینکه دانشمندان بتوانند هر یک از این موارد را به طور دقیق شبیه سازی کنند ، آنها به روش بهتری برای محاسبات نیاز دارند که بتواند عدم اطمینان را برطرف کند. کامپیوترهای کوانتومی را وارد کنید.
خودرو های سریع در جهان هیچ چیز به اندازه سرعت نفس گیر یک ماشین جذاب نیست. در مورد سرعت سریع خودروها چیزهای عجیب و غریب رضایت بخش است. این سرعت ها فقط یک نقطه عطف نیست بلکه پیشگام مهندسی نهایی خودرو است.
یک ویژگی خاص که مردم در یک ماشین به آن نگاه می کنند سرعت است. تعداد زیادی اتومبیل وجود دارد که در مقیاس ها بسیار بالا می روند ، اما ما می خواهیم بیشترین توجه را داشته باشیم. در اینجا لیستی از خودرو های سریع در جهان برای شما بررسی نماییم
استون مارتین :
بیایید لیست خود را با یک شرکت کننده از استون مارتین مشخص کنیم. این ماشین دارای موتور 7.3 لیتر با مشخصات V12 است. این نمونه مشخصات مشابه با نمونه های معمولی استون مارتین را دارد.
750 اسب بخار قدرت و 800 اسب بخار گشتاور را به اوج خود می رساند. دارای حداکثر سرعت 220 مایل در ساعت است و طی 3.5 ثانیه به سرعت صفر تا 60 مایل در ساعت می رسد. این وسیله نقلیه یک نسخه محدود است و در مجموع فقط 77 عدد از آنها را ساخته می شود.
پاگانی هورا :
یکی دیگر از سریع ترین خودروهای جهان محصولی از تولید کننده ایتالیایی است . این ماشین دارای موتور aV12 با قدرت توربو دوقلوی است که می تواند در طول اجرا حداکثر سرعت 230 مایل در ساعت را فراهم کند. قدرت اوج آن 730 اسب بخار است و گشتاور 738 اسب بخار قدرت را فراهم می کند.
Zenvo ST-1 :
یکی از سازندگان دانمارک است ، یکی از محبوب ترین ابرخودروها است. این موتور مجهز به موتور 6.8 لیتری V8 است که قدرت 1104 اسب بخار را در اختیار شما قرار می دهد. گشتاور آن 1050 پوند فوت است و می تواند به حداکثر سرعت 233 مایل در ساعت برسد. فقط در 8.9 ثانیه می تواند به سرعت 200 مایل در ساعت برسد.
خواندن ذهن توسط کامپیوتر هر وقت آزمایشگاه علوم اعصاب در دانشگاه کالیفرنیا مقاله جدیدی از تحقیقات را منتشر می کند ، همیشه یک یادآوری آشنا وجود دارد: اینکه او " فناوری خواندن ذهن " ایجاد کرده است یا می تواند "افکار شما را بخواند". او تنها نیست ، این عبارتی است که بیشتر تحقیقات مربوط به رابط های مغزی- رایانه و رمزگشایی گفتار را دنبال می کند.
آزمایشگاه چانگ - گفته که می خواهد به مردم اجازه دهد تا فقط با فکر کردن به کلمات پیام بدهند ، نه اینکه آنها را بر روی دکمه فشار دهید. تلفن ، نمونه ای از رابط مغز و کامپیوتر (BCI).
اما چانگ سعی نمی کند ذهن را بخواند. او در حال رمزگشایی گفتار در افرادی است که در غیر این صورت نمی توانند صحبت کنند. چانگ می گوید: "ما واقعاً در مورد خواندن افکار کسی صحبت نمی کنیم." "هر مقاله یا پروژه ای که ما انجام داده ایم متمرکز بر درک علوم پایه است که چگونه مغز توانایی کنترل ما در گفتگو و درک گفتار را دارد. اما نه آنچه ما فکر می کنیم نه افکار درونی". چنین تحقیقاتی می تواند پیامدهای اخلاقی مهمی داشته باشد ، اما به هر حال در حال حاضر واقعاً امکان پذیر نیست - و ممکن است هرگز چنین نباشد.
حتی رمزگشایی گفتار آسان نیست. آخرین مقاله وی در سال گذشته در طبیعت با هدف ترجمه سیگنالهای مغزی تولید شده توسط گفتار به کلمات و جملات خوانده شده با صدای بلند توسط یک دستگاه بود. هدف این است که برای کمک به افراد مبتلا به بیماری هایی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک جانبی (ALS) - یک بیماری پیشرونده عصبی پیشرونده که سلول های عصبی مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار دهد.
وی می گوید: "این مقاله توانایی انجام فعالیت مغزی را در افرادی كه به طور عادی صحبت می كنند و از آن برای ایجاد سنتز گفتار استفاده می كند ، توصیف می كند - این خواندن افكار كسی نیست." "این فقط خواندن سیگنالهایی است که صحبت می کند."
نوع جدیدی از نور ماده " فوق پلانكیان " نوری را منتشر می كند كه از مرزهای قانون طبیعی فراتر می رود.
آیا می توان نوع جدیدی از نور در جهان ایجاد کرد؟ از اواخر قرن نوزدهم ، دانشمندان درک کرده اند که ، هنگام گرم شدن ، همه مواد در طیف قابل پیش بینی طول موج ساطع می کنند.
تحقیقاتی که امروز در گزارشهای علمی طبیعت منتشر شده است ماده ای را نشان می دهد که هنگام گرم شدن از خود ساطع می کند و به نظر می رسد فراتر از حد تعیین شده توسط آن قانون طبیعی است.
در سال 1900 ، ماکس پلانك برای اولین بار از نظر ریاضیاتی الگویی از تشعشع را تشریح كرد و در دوره كوانتومی با این فرض كه انرژی فقط در مقادیر گسسته وجود دارد ، به وجود می آورد.
درست همانطور که شومینه درخشان قرمز است ، افزایش گرما باعث می شود که همه مواد تابش شدیدتری را منتشر کنند ، با اوج طیف ساطع شده با افزایش گرما ، به طول موج های طولانی تر تغییر می کند. با رعایت قانون پلانک ، هیچ چیز نمی تواند تابش بیشتری را از یک شی فرضی که انرژی را به طور کامل جذب می کند ، ساطع کند.
ماده جدید کشف شده توسط شاون یو لین ، نویسنده اصلی و استاد فیزیک در انستیتوی پلی تکنیک Rensselaer ، با محدودیت قانون پلانک مخالف است ، با انتشار یک چراغ منسجم مشابه آنچه که توسط لیزرها یا LED ها تولید می شود ، منتشر می شود ، اما بدون ساختار گران قیمت مورد نیاز برای تولید انتشار آن فن آوری ها را تحریک می کند.
علاوه بر مطالعه طیف سنجی فقط در چاپ طبیعت گزارشهای علمی ، لین قبلا یک بررسی تصویر برداری منتشر شده در IEEE مجله فوتونیک . هر دو سنبله در تابشی در حدود 1.7 میکرون نشان می دهند ، که این قسمت تقریباً مادون قرمز طیف الکترومغناطیسی است.
بزرگتر شدن زمین ایا زمین با گذشت زمان بزرگتر می شود ؟
این سیاره یک آهنربا برای مواد است: گرد و غبار فضا ، برگهای مرده ، یخچال و فریزرهای قدیمی. آیا اینها همه سبب بزرگتر شدن زمین میگردد ؟
آیا زمین از رشد گیاهان پوسیده در طی قرن ها بزرگتر شده است؟
زمین بزرگتر نمی شود در واقع کوچکتر می شود!
پوسیدگی پوشش گیاهی در سراسر سیاره زمین جمع می شود ، اما در همه جا به طور یکسان نیست. باد و باران با گذشت زمان زمین را از بین می برد و حتی جایی که برگ ها و سایر پوشش های گیاهی به تدریج جمع می شوند وبه کره زمین نمی افزاید.
آب از باران و زمین می آید ، اما بیشتر درختان کربن و اکسیژن است که با استفاده از فتوسنتز از دی اکسید کربن موجود در هوا استخراج می شود. و آن دی اکسید کربن از جایی دیگر روی زمین آمده است .
هیچ یک از این فرایندها در واقع سبب بزرگ شدن زمین یا کوچکتر شدنش نمی شوند - هیچ توده ای ایجاد نمی شود و یا از بین نمی رود. اتم ها فقط از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند.
زندگی در مریخ همه چیز درباره زندگی در مریخ :
با پیشرفت کاوش در فضا ، دانشمندان بطور فزاینده دیدگاههای خود را در یک مرز جدید قرار می دهند: مریخ.
آنچه که درباره زندگی در مریخ باید بدانید :
اولین کاوش برای رسیدن به مریخ نزدیک به 50 سال پیش آغاز شد، اما بسیار از چیزها در مورد این سیاره قرمز یک راز است. دانشمندان هنوز تلاش می کنند نمونه هایی از خاک سرخ مریخ را برای مطالعه بیشتر به زمین بازگردانند ، و سفرهای انسانی به مریخ بعد از سالها امکان پذیر نیست.
بعد از گذشت چندین دهه از علاقه ، تحقیق و گرفتن عکسهای روشن از سیاره سرخ ، بزرگترین سؤال باقی مانده است: آیا در مریخ می توان زندگی داشت؟
فروپاشی یک سیاره
برای درک پتانسیل مریخ برای زندگی ، ما باید به زمان حدود 3 یا 4 میلیارد سال برگردیم. در آن زمان مریخ و زمین بسیاری از همین خصوصیات را داشتند. سیاره سرخ گرم و مرطوب بود و دارای جو خوب - دور از مکان سرد و فراموش نشدنی امروز.
دیوید پارکر ، مدیر اکتشافات انسانی و رباتیک آژانس فضایی اروپا گفت: "مریخ سیاره ای است که با تمام مواد اولیه مشابه زمین آغاز شده است ، اما در این مسیر دچار تحولاتی شده است." "شما می توانید بگویید این نوع شکسته است."
از آنجا که زمانی سیاره مریخ خواهر زمین بود ، پارکر گفت دانشمندان باید از خود بپرسند ، "وقتی زندگی روی زمین وجود دارد ، آیا مریخ اینطور نیست ؟"
مریخ میدان مغناطیسی خود را از دست داده است ، به این معنی که هیچ چیز سیاره (یا اشکال بالقوه زندگی) را از تابش محافظت نمی کند. مریخ همچنین بیشتر جو خود را از دست داد - انحراف دیگری از زمین ، جایی که جو با دادن اکسیژن به ما و عمل به عنوان محافظ برای سیاره ، زندگی را پشتیبانی می کند. پارکر توضیح داد: "مریخ هنوز جو دارد اما بسیار نازک و عمدتا دی اکسید کربن است ، بنابراین سردتر است."
این بدان معناست که میانگین درجه حرارت در مریخ -81 درجه فارنهایت است ، که آن را برای اکثر اشکال زندگی آن را به یک سیاره نابخشوده تبدیل می کند.
نشانه های زندگی
اما فقط به دلیل اینکه مریخ سرد و محافظت نشده است به معنای این نیست که دانشمندان حکم یافتن زندگی را رد کرده اند. در سال 2018 ، مریخ نورد NASA Curiosity ناسا ماده آلی را در مریخ یافت ، این بدان معنی است که بلوک های ساختمانی برای زندگی یک بار وجود داشته و یا هنوز هم در مریخ وجود داشته است.
یک عکس سلفی گرفته شده توسط مریخ نورد NASA's Curiosity که در Sol 2082 گرفته شده است (15 ژوئن 2018). طوفان گرد و غبار مریخ باعث کاهش نور خورشید و دید در محل مریخ نورد در دهانه گیل شده است. محققان ناسا نوشتند: "حفظ ماده آلی برای درک پتانسیلهای بیولوژیکی در مریخ در طی زمان اساسی است."
" این یک سابقه از زندگی باستان را در خود جای داده است ، غذایی برای زندگی طولانی است یا در صورت عدم وجود زندگی وجود داشته است ، مواد آلی در مواد مریخی سرنخ های شیمیایی را با توجه به شرایط و فرآیندهای سیاره ای نگه می دارد."
مریخ نورد نوری همچنین متان را در مریخ کشف کرد که ساده ترین مولکول آلی محسوب می شود و می تواند سرنخ شیمیایی دیگری برای زندگی باشد. پل مهافی ، مدیر بخش اکتشاف منظومه شمسی ناسا گودارد ، در بیانیه مطبوعاتی ژوئن گفت: "با اندازه گیری های فعلی ما ، ما چیزی برای گفتن نداریم که آیا منبع متان زیست شناسی یا زمین شناسی ، یا حتی باستانی یا مدرن است." در همین حال ، اروپا و روسیه ExoMars Trace Gas Orbiter در سال 2016 با هدف کشف گازهای جوی که می تواند به معنای وجود زندگی فعال و بیولوژیکی در مریخ باشد ، راه اندازی شد. پارکر ESA گفت که در حالی که Curiosity Rover متان را بر روی قسمتهایی از سطح پیدا کرده است ، آنها متان را در جو مریخ کشف نکرده اند.
ابررسانایی توریم ابررسانایی توریم :
دانشمندان ابررسانای جدید با دمای بالا را کشف کردند.
ساختار کریستالی توریم ، ThH10. اعتبار: دمیتری سمنوک و همکاران
ThH10 چیست ؟
امروز گروهی از دانشمندان به سرپرستی آرتم اوگانوف از Skoltech و موسسه فیزیک و فناوری مسکو و ایوان ترویان از انستیتوی کریستالوگرافی RAS موفق به سنتز تریوم دکاهیدرید (ThH10) شدند ، یک ماده ابررسانا جدید با دمای بسیار مهم بحرانی 161 کلوین نتایج مطالعه آنها ، با حمایت مالی بنیاد علوم روسیه ، در مجله Material Today منتشر شد.
خاصیت قابل ملاحظه ای از مواد کوانتومی ، ابررسانا از بین رفتن کامل مقاومت الکتریکی در شرایط کاملاً خاص و گاه بسیار سخت است.
با وجود پتانسیل فوق العاده ای برای کامپیوترهای کوانتومی و ردیابهای با حساسیت بالا ، کاربرد ابررساناها از این واقعیت جلوگیری می کند که خواص ارزشمند آنها به طور معمول در دماهای بسیار پایین یا فشارهای بسیار زیاد آشکار می شوند.
تا همین اواخر ، لیست ابررساناها در صدر یک جات حاوی جیوه قرار داشت که در 135 کالوین ، یا 381 پوند درجه سانتیگراد تبدیل به ابررسانا می شود. امسال ، lanthanum decahydride ، LaH10 ، رکورد جدیدی از 13 درجه سانتیگراد تنظیم کرد که بسیار نزدیک به دمای اتاق است.
متأسفانه ، این ابررسانا نیاز به فشارهایی دارد كه نزدیك به 2 میلیون جو باشد ، كه به سختی می تواند در برنامه های زندگی واقعی حفظ شود. بنابراین دانشمندان تلاش خود را برای ابررسانایی که خصوصیات آن را در شرایط استاندارد حفظ می کند ، ادامه می دهند.
در سال 2018 ، الكساندر كواشینین ، محقق آزمایشگاه اوگانوف ، ماده جدیدی - تریوم پلی هیدرید یا ThH10 را با درجه حرارت بحرانی 32 درجه سانتیگراد پیش بینی كرد كه زیر 1 میلیون اتمسفر پایدار است. در یک مطالعه جدید ، محققان Skoltech ، MIPT ، انستیتوی کریستالوگرافی و انستیتوی فیزیک لبربف آکادمی علوم روسیه (RAS) با موفقیت ThH10 را به دست آوردند و خواص حمل و نقل و ابررسانایی آن را بررسی کردند.
یافته های این تیم پیش بینی های نظری را تأیید کرد ، اثبات کرد که THH10 در فشارهای بالاتر از 85/0 میلیون اتمسفر وجود دارد و از ابررسانایی شگفت انگیز دمای بالا شگفت انگیز است.
دانشمندان فقط می توانند دمای بحرانی را در 7/7 میلیون اتمسفر تعیین کنند و دریافتند که این مقدار -112 درجه سانتیگراد است ، که مطابق با پیش بینی نظری برای آن مقدار فشار است. این باعث می شود ThH10 به یکی از ابررساناها با رکورد بالا تبدیل شود.
انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی :
محققان MIT مدار جدیدی طراحی کرده اند که امکان کنترل دقیق محاسبات با امواج مغناطیسی را فراهم می کند - بدون نیاز به برق. این پیشرفت قدمی به سمت دستگاههای مبتنی بر مغناطیسی برمیدارد که توانایی محاسبه بسیار کارآمدتر از الکترونیک را دارند.
رایانه های کلاسیک برای محاسبات و ذخیره سازی داده ها به حجم عظیمی از انرژی متکی هستند و گرمای تلف شده زیادی را تولید می کنند. محققان در جستجوی گزینه های کارآمد تر ، طراحی دستگاه های "اسپینترونیک" مبتنی بر مغناطیسی را آغاز کرده اند که از برق نسبتاً کمی استفاده می کنند و عملا گرما تولید نمی کنند.
دستگاه اسپینترونیک "موج چرخش" - خاصیت کوانتومی الکترون ها - در مواد مغناطیسی با ساختار شبکه را به خود می گیرند. این روش شامل تعدیل خصوصیات موج چرخش برای تولید برخی از خروجی های قابل اندازه گیری است که می تواند با محاسبه در ارتباط باشد. تا کنون ، تعدیل امواج چرخش نیاز به جریان الکتریکی تزریق شده با استفاده از اجزای بزرگ دارد که می تواند باعث ایجاد نویز سیگنال شود و به طور موثری هرگونه سود ذاتی عملکرد را نفی کند.
محققان MIT یک معماری مدار ایجاد کردند که فقط از یک دیواره دامنه به عرض نانومتر در نانومیله های لایه ای از مواد مغناطیسی برای مدولاسیون موج چرخشی در حال عبور ، بدون هیچ گونه مؤلفه اضافی یا جریان الکتریکی استفاده می کند. به نوبه خود ، می توانید موج چرخش را تنظیم کنید تا در صورت لزوم ، مکان دیوار را کنترل کنید. این کنترل دقیق دو حالت متغیر موج چرخش را ارائه می دهد ، که مربوط به 1s و 0 های مورد استفاده در محاسبات کلاسیک است.
در آینده ، جفتی از امواج چرخش می توانند از طریق کانالهای دوگانه به مدار منتقل شوند ، برای خصوصیات مختلف تعدیل شوند و برای ایجاد برخی از تداخلات کوانتومی قابل اندازه گیری - شبیه به نحوه استفاده از تداخل موج فوتون برای محاسبات کوانتومی باشند. محققان فرض می کنند که چنین دستگاه های اسپینترونیکی مبتنی بر تداخل ، مانند رایانه های کوانتومی ، می توانند کارهای بسیار پیچیده ای را انجام دهند که رایانه های معمولی با آنها دست و پنجه نرم می کنند.
مردم شروع به جستجوی محاسبات فراتر از سیلیکون می کنند. محاسبات موج یک جایگزین امیدوارکننده است. " Luqiao Liu ، استاد گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر (EECS) و محقق اصلی گروه مواد و دستگاه Spintronic در آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک. وی گفت: "با استفاده از این دیواره دامنه باریک ، می توانیم موج چرخش را تعدیل کرده و این دو حالت جداگانه و بدون هیچ گونه هزینه انرژی واقعی را ایجاد کنیم. ما فقط به امواج چرخش و ماده مغناطیسی ذاتی تکیه می کنیم. "
امواج چرخش موج هایی از انرژی با طول موج های کوچک هستند. تکه های موج چرخش ، که در اصل چرخش جمعی بسیاری از الکترون ها هستند ، مغناطیس خوانده می شوند. در حالی که آهنرباها مانند الکترونهای منفرد ذرات واقعی نیستند ، می توان آنها را به طور مشابه برای محاسبات اندازه گیری کرد.
محققان در کار خود از یک "دیوار دامنه مغناطیسی" سفارشی شده ، یک سد به اندازه نانومتر در بین دو ساختار مغناطیسی همسایه استفاده کردند. آنها الگوی نانوفیلم های کبالت / نیکل - هر یک از چند اتم ضخامت - با برخی خاصیت مغناطیسی مطلوب که می توانند حجم بالایی از امواج چرخش را تحمل کنند ، لایه بندی کردند. سپس آنها دیوار را در وسط یک ماده مغناطیسی با ساختار شبکه مخصوص قرار داده و سیستم را در یک مدار قرار دادند.
لوازم جانبی عکاسی آیا به دنبال ایده هایی برای عکاسی در زندگی خود هستید؟
ما در اینجا یک سری از لوازم جانبی عکاسی را به شما معرفی میکنیم
USB-C :
بسیاری از جدیدترین لپ تاپ ها از درگاه های متنوعی یا فقط USB-C استفاده می کنند. برخی از این روند را دوست دارند ، و برخی از آن متنفر هستند ، اما شما باید با آن روبرو شوید. درگاه های USB نوع قدیمی برای تجهیزات میراث ، خواننده کارت SD و یک جک هدفون برای بررسی فیلم است.
بند دستی :
هر کس برای دوربین خود بند گردن دارد . اما همه نمی خواهند از آنها استفاده کنند - موارد ارزان قیمت و حتی موارد خوب ممکن است آزار دهنده باشد. بند دستی یک جایگزین خوب است که امنیت بسیار ساده ای را به آن اضافه می کند. برای دوربین کوچکتر مانند بدون آینه ، بند ساده و با کیفیت بالا مانند گوردی گزینه خوبی است. و برای بدنه های سنگین تر مانند DSLR با لنزهای بزرگ ، کلاچ Peak Design کاملاً محکم است که در بسیاری از مارک ها کار می کند. بسیاری از سازندگان دوربین نیز خاص خود را ایجاد می کنند .
کیف حمل کارت حافظه های اضافی :
از دیگر لوازم جانبی دوربین عکاسی میتوان به کیف حمل کارت اشاره نمود. یک عکاس می تواند کارت های زیادی داشته باشد . برای کارتهای یک کف امن و خوب است.
دستمال مرطوب میکرو فیبر :
یک چیز که به عنوان یک عکاس باید داشته باشید ، دستمال مرطوب لنز است. بعضی ها نوع یکبار مصرف و یا کمی پف را ترجیح می دهند ، اما بسته ای از میکروفایبرهای کوچک نیز مورد استقبال خواهد بود ، زیرا می توان از آنها برای عینک ، صفحه لپ تاپ و سایر موارد استفاده کرد. همه آنها تقریباً یکسان هستند و شما می توانید ده ها مورد کوچک را با کمتر از ده دلار بدست آورید.
یک کیف مناسب برای دوربین :
یک کیف خوب به شما کمک می کند تا تجهیزات خود را ایمن نگه دارید اما همچنین با سازماندهی و نگه داشتن وسایل در دسترس، شما را به عکاس بهتری تبدیل می کند. کیف های بسیار مناسبی برای انتخاب وجود دارد .
جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند :
اپل در نظر دارد اولین محصول واقعیت افزوده ( AR ) خود را در سال 2022 روانه بازار کند. براساس گزارشی از اطلاعات ، با استناد به منابعی که در یک نمایش داخلی اپل شرکت می کنند ، کوپرتینو می خواهد یک هدست واقعیت افزوده را در سال 2022 و یک جفت عینک AR منتشر کند.
این "عینک های اپل" در شایعات قبلی با تاریخ راه اندازی اولیه در سال 2020 ظاهر شده اند ، اما این گزارش جدید طرحی به مراتب مشخص تر از حساب های قبلی را نشان می دهد.
چند نکته طراحی در گزارش وجود دارد. به گفته بلومبرگ ، این محصولات با توجه به بازی ، ویدئو و جلسات مجازی در ذهن طراحی خواهند شد . قابلیت های Apple Glasses AR به یک سیستم جدید حسگر سه بعدی وابسته است که طی چند سال در اپل توسعه یافته است. ظاهراً این یک فرم پیشرفته تر از فناوری FaceID است که در آیفون های مدرن استفاده می شود . گفته می شود اپل روی لنزهایی کار می کند که هنگام استفاده کاربر از AR ، تاریک می شود. این بدان معنی است که دیگران بدانند کاربر لزوماً به آنها توجه نمی کند.
اپل حدود 1000 مهندس دارد که با ابتکار AR و VR کار می کنند. مدیرعامل تیم کوک چند سالی است که از ایده AR استفاده می کند. در این گزارش همچنین برنامه هایی برای شروع جذب برنامه نویسان به این سکو در سال 2021 ذکر شده است.
شاید جالب ترین بخش این گزارش بیان شود که اپل معتقد است که عینک واقعیت افزوده در نهایت جایگزین تلفن های هوشمند خواهد شد. به گفته مدیران در این ارائه ، "تقریباً در یک دهه" اتفاق می افتد. تا سال 2030 ، اپل انتظار دارد که آیفون ، و با تمدید تلفن های اندرویدی ، منسوخ شود - حداقل در بازارهای غربی سطح بالا.
این کار آسانی نیست. عینک های فعلی AR با یک تلفن هوشمند جفت می شوند ، که قابلیت اتصال داده ، ذخیره سازی و بخش عمده ای از قابلیت های پردازش مورد نیاز برنامه های AR را فراهم می کند. جابجایی این موضوع به طور کامل به مجموعه ای از عینک های سبک و براق ، به پیشرفت های فنی زیادی احتیاج دارد. محصولات AR اول نسل اپل مطمئناً قابلیت های کاملاً مستقل را ارائه نمی دهند. شما هنوز هم به جیب خود نیاز دارید. در عوض ، طبق گفته ها ، این شرکت بر روی یک سیستم عامل جدید با نام ROS کار می کند تا دستگاه های موجود را قادر به همکاری با هدست و عینک های آینده کند.
با کمبود موانع تکنولوژیکی ، دلیل کمی وجود دارد که باور کنیم عینک AR نمی تواند بسیاری از نیازهای تلفن های هوشمند ما را جایگزین کند. پیام رسانی و تماس ها مطمئناً امکان پذیر است ، همانطور که تماشای ویدیو و پیمایش با مسیر نقشه های دنیای واقعی . موانع دیگر حل تعامل با کاربر است ، چیزی که پیشرفت در تشخیص صدا و فناوری تشخیص سه بعدی اشیاء را به دنبال خواهد داشت ، احتمالاً کلید حل آن خواهد بود.
روش جدید برای اندازه گیری گرانش تیمی از محققان دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، با ذکر تفاوت در اتمها در حالت فرض ، که با استفاده از لیزرها در هوا معلق شده است ، روش جدید برای اندازه گیری گرانش و اندازه گیری وزن پیدا کرده است.
این گروه در مقاله خود که در مجله Science منتشر شده است ، تکنیک جدید خود را شرح داده و توضیح می دهند که چرا آنها معتقدند که این روش استفاده از اتم های شناور برای اندازه گیری گرانش از روشهای سنتی مفیدتر خواهد بود.
در حال حاضر ، روش استاندارد برای انجام آزمایش های گرانشی ، پایین انداختن لوله های محافظت شده و اندازه گیری آنها توسط دستگاه ها است.
علاوه بر اینکه به محققان نگاهی کوتاه به تعامل گرانشی می پردازد ، چنین روشهایی غالباً در معرض میدان های مغناطیسی ولگرد قرار می گیرند. در این تلاش جدید ، محققان راهی برای اندازه گیری وزن پیدا کرده اند که اصلاً شامل ریزش اشیاء نمی شود.
این رویکرد جدید شامل آزاد کردن ابری از اتم های سزیم در هوا در یک محفظه کوچک و سپس استفاده از چراغ های چشمک زن برای تقسیم چندین مورد از آنها در حالت ابرشکل است.
پس از تقسیم ، از لیزرها برای نگه داشتن تمام اتمها در موقعیتهای ثابت استفاده می شود که یکی از هر جفت کمی بالاتر از جفت آن وجود دارد.
سپس این تیم دوگانگی ذرات موج هر اتم را که تحت تأثیر گرانش است ، اندازه گیری کردند. محققان با اندازه گیری تفاوت دوگانگی بین اتمهای زوج (به دلیل تفاوت در فاصله آنها از زمین) ، محققان توانستند سنجشی برای گرانش ارائه دهند.
ابررسانایی توریم ابررسانایی توریم :
دانشمندان ابررسانای جدید با دمای بالا را کشف کردند.
ساختار کریستالی توریم ، ThH10. اعتبار: دمیتری سمنوک و همکاران
ThH10 چیست ؟
امروز گروهی از دانشمندان به سرپرستی آرتم اوگانوف از Skoltech و موسسه فیزیک و فناوری مسکو و ایوان ترویان از انستیتوی کریستالوگرافی RAS موفق به سنتز تریوم دکاهیدرید (ThH10) شدند ، یک ماده ابررسانا جدید با دمای بسیار مهم بحرانی 161 کلوین نتایج مطالعه آنها ، با حمایت مالی بنیاد علوم روسیه ، در مجله Material Today منتشر شد.
خاصیت قابل ملاحظه ای از مواد کوانتومی ، ابررسانا از بین رفتن کامل مقاومت الکتریکی در شرایط کاملاً خاص و گاه بسیار سخت است.
با وجود پتانسیل فوق العاده ای برای کامپیوترهای کوانتومی و ردیابهای با حساسیت بالا ، کاربرد ابررساناها از این واقعیت جلوگیری می کند که خواص ارزشمند آنها به طور معمول در دماهای بسیار پایین یا فشارهای بسیار زیاد آشکار می شوند.
تا همین اواخر ، لیست ابررساناها در صدر یک جات حاوی جیوه قرار داشت که در 135 کالوین ، یا 381 پوند درجه سانتیگراد تبدیل به ابررسانا می شود. امسال ، lanthanum decahydride ، LaH10 ، رکورد جدیدی از 13 درجه سانتیگراد تنظیم کرد که بسیار نزدیک به دمای اتاق است.
متأسفانه ، این ابررسانا نیاز به فشارهایی دارد كه نزدیك به 2 میلیون جو باشد ، كه به سختی می تواند در برنامه های زندگی واقعی حفظ شود. بنابراین دانشمندان تلاش خود را برای ابررسانایی که خصوصیات آن را در شرایط استاندارد حفظ می کند ، ادامه می دهند.
در سال 2018 ، الكساندر كواشینین ، محقق آزمایشگاه اوگانوف ، ماده جدیدی - تریوم پلی هیدرید یا ThH10 را با درجه حرارت بحرانی 32 درجه سانتیگراد پیش بینی كرد كه زیر 1 میلیون اتمسفر پایدار است. در یک مطالعه جدید ، محققان Skoltech ، MIPT ، انستیتوی کریستالوگرافی و انستیتوی فیزیک لبربف آکادمی علوم روسیه (RAS) با موفقیت ThH10 را به دست آوردند و خواص حمل و نقل و ابررسانایی آن را بررسی کردند.
یافته های این تیم پیش بینی های نظری را تأیید کرد ، اثبات کرد که THH10 در فشارهای بالاتر از 85/0 میلیون اتمسفر وجود دارد و از ابررسانایی شگفت انگیز دمای بالا شگفت انگیز است.
دانشمندان فقط می توانند دمای بحرانی را در 7/7 میلیون اتمسفر تعیین کنند و دریافتند که این مقدار -112 درجه سانتیگراد است ، که مطابق با پیش بینی نظری برای آن مقدار فشار است. این باعث می شود ThH10 به یکی از ابررساناها با رکورد بالا تبدیل شود.
حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی توسط مایکروسافت :
این غول نرم افزاری می گوید که این فناوری جدید را برای مشتریان شرکت های خود ایجاد کرده است ، اما ممکن است روزی به اسکایپ و تلفن شما نیز ختم شود.
مایکروسافت از فناوری هوش مصنوعی برای آموزش رایانه استفاده می کند تا به صورت خودکار زیرنویس ها را برای گفتگوهای صوتی و جلسات ایجاد کند ، برنامه هایی را آموزش دهد که فقط با گوش دادن به صحبت شما ، به صورت دز ایجاد کند و آنچه را که مردم به زبان های مختلف می گویند را در زمان واقعی ترجمه کنید.
این غول نرم افزاری گفت که دوشنبه ، روشهای جدیدی برای از بین بردن صداهای آزار دهنده محیطی وجود دارد که اغلب وقتی مردم فیلم می گیرند یا با یکدیگر از گوشه خیابان ، محل کار یا کافی شاپ تماس می گیرند ، شنیده می شود.
این فناوری جدید ، که در سرویس ویدیویی مایکروسافت جریان ساخته شده است ، قول می دهد "به راحتی با یک کلیک سبب حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی و سر و صدای پس زمینه را خاموش کند".
مشاهده دیگر صفحات
1 2 3
گالری تصاویر
دستگاه خشک کن میوه خشک کن میوه دستگاه آسیاب
دستگاه خشک کن جداساز ساقه از برگ خط سبزیجات آماده
www.hedayatco.com ما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب در ایران ، در سال‌های اخیر، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.
اخبار هدایت
مقاله
ساخت دستگاه آبگیری سبزیجات مناسب برای خطوط بسته بندی سبزی
تولید دستگاه حرفه ای برش میوه
ساخت سورتینگ میوه و صیفیجات با قابلیت های فراوان
فروش میوه خشک کن تحت خلا با دقت و سرعت بالا