بزرگتر شدن زمین ایا زمین با گذشت زمان بزرگتر می شود ؟
این سیاره یک آهنربا برای مواد است: گرد و غبار فضا ، برگهای مرده ، یخچال و فریزرهای قدیمی. آیا اینها همه سبب بزرگتر شدن زمین میگردد ؟
آیا زمین از رشد گیاهان پوسیده در طی قرن ها بزرگتر شده است؟
زمین بزرگتر نمی شود در واقع کوچکتر می شود!
پوسیدگی پوشش گیاهی در سراسر سیاره زمین جمع می شود ، اما در همه جا به طور یکسان نیست. باد و باران با گذشت زمان زمین را از بین می برد و حتی جایی که برگ ها و سایر پوشش های گیاهی به تدریج جمع می شوند وبه کره زمین نمی افزاید.
آب از باران و زمین می آید ، اما بیشتر درختان کربن و اکسیژن است که با استفاده از فتوسنتز از دی اکسید کربن موجود در هوا استخراج می شود. و آن دی اکسید کربن از جایی دیگر روی زمین آمده است .
هیچ یک از این فرایندها در واقع سبب بزرگ شدن زمین یا کوچکتر شدنش نمی شوند - هیچ توده ای ایجاد نمی شود و یا از بین نمی رود. اتم ها فقط از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند.
زندگی در مریخ همه چیز درباره زندگی در مریخ :
با پیشرفت کاوش در فضا ، دانشمندان بطور فزاینده دیدگاههای خود را در یک مرز جدید قرار می دهند: مریخ.
آنچه که درباره زندگی در مریخ باید بدانید :
اولین کاوش برای رسیدن به مریخ نزدیک به 50 سال پیش آغاز شد، اما بسیار از چیزها در مورد این سیاره قرمز یک راز است. دانشمندان هنوز تلاش می کنند نمونه هایی از خاک سرخ مریخ را برای مطالعه بیشتر به زمین بازگردانند ، و سفرهای انسانی به مریخ بعد از سالها امکان پذیر نیست.
بعد از گذشت چندین دهه از علاقه ، تحقیق و گرفتن عکسهای روشن از سیاره سرخ ، بزرگترین سؤال باقی مانده است: آیا در مریخ می توان زندگی داشت؟
فروپاشی یک سیاره
برای درک پتانسیل مریخ برای زندگی ، ما باید به زمان حدود 3 یا 4 میلیارد سال برگردیم. در آن زمان مریخ و زمین بسیاری از همین خصوصیات را داشتند. سیاره سرخ گرم و مرطوب بود و دارای جو خوب - دور از مکان سرد و فراموش نشدنی امروز.
دیوید پارکر ، مدیر اکتشافات انسانی و رباتیک آژانس فضایی اروپا گفت: "مریخ سیاره ای است که با تمام مواد اولیه مشابه زمین آغاز شده است ، اما در این مسیر دچار تحولاتی شده است." "شما می توانید بگویید این نوع شکسته است."
از آنجا که زمانی سیاره مریخ خواهر زمین بود ، پارکر گفت دانشمندان باید از خود بپرسند ، "وقتی زندگی روی زمین وجود دارد ، آیا مریخ اینطور نیست ؟"
مریخ میدان مغناطیسی خود را از دست داده است ، به این معنی که هیچ چیز سیاره (یا اشکال بالقوه زندگی) را از تابش محافظت نمی کند. مریخ همچنین بیشتر جو خود را از دست داد - انحراف دیگری از زمین ، جایی که جو با دادن اکسیژن به ما و عمل به عنوان محافظ برای سیاره ، زندگی را پشتیبانی می کند. پارکر توضیح داد: "مریخ هنوز جو دارد اما بسیار نازک و عمدتا دی اکسید کربن است ، بنابراین سردتر است."
این بدان معناست که میانگین درجه حرارت در مریخ -81 درجه فارنهایت است ، که آن را برای اکثر اشکال زندگی آن را به یک سیاره نابخشوده تبدیل می کند.
نشانه های زندگی
اما فقط به دلیل اینکه مریخ سرد و محافظت نشده است به معنای این نیست که دانشمندان حکم یافتن زندگی را رد کرده اند. در سال 2018 ، مریخ نورد NASA Curiosity ناسا ماده آلی را در مریخ یافت ، این بدان معنی است که بلوک های ساختمانی برای زندگی یک بار وجود داشته و یا هنوز هم در مریخ وجود داشته است.
یک عکس سلفی گرفته شده توسط مریخ نورد NASA's Curiosity که در Sol 2082 گرفته شده است (15 ژوئن 2018). طوفان گرد و غبار مریخ باعث کاهش نور خورشید و دید در محل مریخ نورد در دهانه گیل شده است. محققان ناسا نوشتند: "حفظ ماده آلی برای درک پتانسیلهای بیولوژیکی در مریخ در طی زمان اساسی است."
" این یک سابقه از زندگی باستان را در خود جای داده است ، غذایی برای زندگی طولانی است یا در صورت عدم وجود زندگی وجود داشته است ، مواد آلی در مواد مریخی سرنخ های شیمیایی را با توجه به شرایط و فرآیندهای سیاره ای نگه می دارد."
مریخ نورد نوری همچنین متان را در مریخ کشف کرد که ساده ترین مولکول آلی محسوب می شود و می تواند سرنخ شیمیایی دیگری برای زندگی باشد. پل مهافی ، مدیر بخش اکتشاف منظومه شمسی ناسا گودارد ، در بیانیه مطبوعاتی ژوئن گفت: "با اندازه گیری های فعلی ما ، ما چیزی برای گفتن نداریم که آیا منبع متان زیست شناسی یا زمین شناسی ، یا حتی باستانی یا مدرن است." در همین حال ، اروپا و روسیه ExoMars Trace Gas Orbiter در سال 2016 با هدف کشف گازهای جوی که می تواند به معنای وجود زندگی فعال و بیولوژیکی در مریخ باشد ، راه اندازی شد. پارکر ESA گفت که در حالی که Curiosity Rover متان را بر روی قسمتهایی از سطح پیدا کرده است ، آنها متان را در جو مریخ کشف نکرده اند.
ابررسانایی توریم ابررسانایی توریم :
دانشمندان ابررسانای جدید با دمای بالا را کشف کردند.
ساختار کریستالی توریم ، ThH10. اعتبار: دمیتری سمنوک و همکاران
ThH10 چیست ؟
امروز گروهی از دانشمندان به سرپرستی آرتم اوگانوف از Skoltech و موسسه فیزیک و فناوری مسکو و ایوان ترویان از انستیتوی کریستالوگرافی RAS موفق به سنتز تریوم دکاهیدرید (ThH10) شدند ، یک ماده ابررسانا جدید با دمای بسیار مهم بحرانی 161 کلوین نتایج مطالعه آنها ، با حمایت مالی بنیاد علوم روسیه ، در مجله Material Today منتشر شد.
خاصیت قابل ملاحظه ای از مواد کوانتومی ، ابررسانا از بین رفتن کامل مقاومت الکتریکی در شرایط کاملاً خاص و گاه بسیار سخت است.
با وجود پتانسیل فوق العاده ای برای کامپیوترهای کوانتومی و ردیابهای با حساسیت بالا ، کاربرد ابررساناها از این واقعیت جلوگیری می کند که خواص ارزشمند آنها به طور معمول در دماهای بسیار پایین یا فشارهای بسیار زیاد آشکار می شوند.
تا همین اواخر ، لیست ابررساناها در صدر یک جات حاوی جیوه قرار داشت که در 135 کالوین ، یا 381 پوند درجه سانتیگراد تبدیل به ابررسانا می شود. امسال ، lanthanum decahydride ، LaH10 ، رکورد جدیدی از 13 درجه سانتیگراد تنظیم کرد که بسیار نزدیک به دمای اتاق است.
متأسفانه ، این ابررسانا نیاز به فشارهایی دارد كه نزدیك به 2 میلیون جو باشد ، كه به سختی می تواند در برنامه های زندگی واقعی حفظ شود. بنابراین دانشمندان تلاش خود را برای ابررسانایی که خصوصیات آن را در شرایط استاندارد حفظ می کند ، ادامه می دهند.
در سال 2018 ، الكساندر كواشینین ، محقق آزمایشگاه اوگانوف ، ماده جدیدی - تریوم پلی هیدرید یا ThH10 را با درجه حرارت بحرانی 32 درجه سانتیگراد پیش بینی كرد كه زیر 1 میلیون اتمسفر پایدار است. در یک مطالعه جدید ، محققان Skoltech ، MIPT ، انستیتوی کریستالوگرافی و انستیتوی فیزیک لبربف آکادمی علوم روسیه (RAS) با موفقیت ThH10 را به دست آوردند و خواص حمل و نقل و ابررسانایی آن را بررسی کردند.
یافته های این تیم پیش بینی های نظری را تأیید کرد ، اثبات کرد که THH10 در فشارهای بالاتر از 85/0 میلیون اتمسفر وجود دارد و از ابررسانایی شگفت انگیز دمای بالا شگفت انگیز است.
دانشمندان فقط می توانند دمای بحرانی را در 7/7 میلیون اتمسفر تعیین کنند و دریافتند که این مقدار -112 درجه سانتیگراد است ، که مطابق با پیش بینی نظری برای آن مقدار فشار است. این باعث می شود ThH10 به یکی از ابررساناها با رکورد بالا تبدیل شود.
انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی :
محققان MIT مدار جدیدی طراحی کرده اند که امکان کنترل دقیق محاسبات با امواج مغناطیسی را فراهم می کند - بدون نیاز به برق. این پیشرفت قدمی به سمت دستگاههای مبتنی بر مغناطیسی برمیدارد که توانایی محاسبه بسیار کارآمدتر از الکترونیک را دارند.
رایانه های کلاسیک برای محاسبات و ذخیره سازی داده ها به حجم عظیمی از انرژی متکی هستند و گرمای تلف شده زیادی را تولید می کنند. محققان در جستجوی گزینه های کارآمد تر ، طراحی دستگاه های "اسپینترونیک" مبتنی بر مغناطیسی را آغاز کرده اند که از برق نسبتاً کمی استفاده می کنند و عملا گرما تولید نمی کنند.
دستگاه اسپینترونیک "موج چرخش" - خاصیت کوانتومی الکترون ها - در مواد مغناطیسی با ساختار شبکه را به خود می گیرند. این روش شامل تعدیل خصوصیات موج چرخش برای تولید برخی از خروجی های قابل اندازه گیری است که می تواند با محاسبه در ارتباط باشد. تا کنون ، تعدیل امواج چرخش نیاز به جریان الکتریکی تزریق شده با استفاده از اجزای بزرگ دارد که می تواند باعث ایجاد نویز سیگنال شود و به طور موثری هرگونه سود ذاتی عملکرد را نفی کند.
محققان MIT یک معماری مدار ایجاد کردند که فقط از یک دیواره دامنه به عرض نانومتر در نانومیله های لایه ای از مواد مغناطیسی برای مدولاسیون موج چرخشی در حال عبور ، بدون هیچ گونه مؤلفه اضافی یا جریان الکتریکی استفاده می کند. به نوبه خود ، می توانید موج چرخش را تنظیم کنید تا در صورت لزوم ، مکان دیوار را کنترل کنید. این کنترل دقیق دو حالت متغیر موج چرخش را ارائه می دهد ، که مربوط به 1s و 0 های مورد استفاده در محاسبات کلاسیک است.
در آینده ، جفتی از امواج چرخش می توانند از طریق کانالهای دوگانه به مدار منتقل شوند ، برای خصوصیات مختلف تعدیل شوند و برای ایجاد برخی از تداخلات کوانتومی قابل اندازه گیری - شبیه به نحوه استفاده از تداخل موج فوتون برای محاسبات کوانتومی باشند. محققان فرض می کنند که چنین دستگاه های اسپینترونیکی مبتنی بر تداخل ، مانند رایانه های کوانتومی ، می توانند کارهای بسیار پیچیده ای را انجام دهند که رایانه های معمولی با آنها دست و پنجه نرم می کنند.
مردم شروع به جستجوی محاسبات فراتر از سیلیکون می کنند. محاسبات موج یک جایگزین امیدوارکننده است. " Luqiao Liu ، استاد گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر (EECS) و محقق اصلی گروه مواد و دستگاه Spintronic در آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک. وی گفت: "با استفاده از این دیواره دامنه باریک ، می توانیم موج چرخش را تعدیل کرده و این دو حالت جداگانه و بدون هیچ گونه هزینه انرژی واقعی را ایجاد کنیم. ما فقط به امواج چرخش و ماده مغناطیسی ذاتی تکیه می کنیم. "
امواج چرخش موج هایی از انرژی با طول موج های کوچک هستند. تکه های موج چرخش ، که در اصل چرخش جمعی بسیاری از الکترون ها هستند ، مغناطیس خوانده می شوند. در حالی که آهنرباها مانند الکترونهای منفرد ذرات واقعی نیستند ، می توان آنها را به طور مشابه برای محاسبات اندازه گیری کرد.
محققان در کار خود از یک "دیوار دامنه مغناطیسی" سفارشی شده ، یک سد به اندازه نانومتر در بین دو ساختار مغناطیسی همسایه استفاده کردند. آنها الگوی نانوفیلم های کبالت / نیکل - هر یک از چند اتم ضخامت - با برخی خاصیت مغناطیسی مطلوب که می توانند حجم بالایی از امواج چرخش را تحمل کنند ، لایه بندی کردند. سپس آنها دیوار را در وسط یک ماده مغناطیسی با ساختار شبکه مخصوص قرار داده و سیستم را در یک مدار قرار دادند.
لوازم جانبی عکاسی آیا به دنبال ایده هایی برای عکاسی در زندگی خود هستید؟
ما در اینجا یک سری از لوازم جانبی عکاسی را به شما معرفی میکنیم
USB-C :
بسیاری از جدیدترین لپ تاپ ها از درگاه های متنوعی یا فقط USB-C استفاده می کنند. برخی از این روند را دوست دارند ، و برخی از آن متنفر هستند ، اما شما باید با آن روبرو شوید. درگاه های USB نوع قدیمی برای تجهیزات میراث ، خواننده کارت SD و یک جک هدفون برای بررسی فیلم است.
بند دستی :
هر کس برای دوربین خود بند گردن دارد . اما همه نمی خواهند از آنها استفاده کنند - موارد ارزان قیمت و حتی موارد خوب ممکن است آزار دهنده باشد. بند دستی یک جایگزین خوب است که امنیت بسیار ساده ای را به آن اضافه می کند. برای دوربین کوچکتر مانند بدون آینه ، بند ساده و با کیفیت بالا مانند گوردی گزینه خوبی است. و برای بدنه های سنگین تر مانند DSLR با لنزهای بزرگ ، کلاچ Peak Design کاملاً محکم است که در بسیاری از مارک ها کار می کند. بسیاری از سازندگان دوربین نیز خاص خود را ایجاد می کنند .
کیف حمل کارت حافظه های اضافی :
از دیگر لوازم جانبی دوربین عکاسی میتوان به کیف حمل کارت اشاره نمود. یک عکاس می تواند کارت های زیادی داشته باشد . برای کارتهای یک کف امن و خوب است.
دستمال مرطوب میکرو فیبر :
یک چیز که به عنوان یک عکاس باید داشته باشید ، دستمال مرطوب لنز است. بعضی ها نوع یکبار مصرف و یا کمی پف را ترجیح می دهند ، اما بسته ای از میکروفایبرهای کوچک نیز مورد استقبال خواهد بود ، زیرا می توان از آنها برای عینک ، صفحه لپ تاپ و سایر موارد استفاده کرد. همه آنها تقریباً یکسان هستند و شما می توانید ده ها مورد کوچک را با کمتر از ده دلار بدست آورید.
یک کیف مناسب برای دوربین :
یک کیف خوب به شما کمک می کند تا تجهیزات خود را ایمن نگه دارید اما همچنین با سازماندهی و نگه داشتن وسایل در دسترس، شما را به عکاس بهتری تبدیل می کند. کیف های بسیار مناسبی برای انتخاب وجود دارد .
جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند :
اپل در نظر دارد اولین محصول واقعیت افزوده ( AR ) خود را در سال 2022 روانه بازار کند. براساس گزارشی از اطلاعات ، با استناد به منابعی که در یک نمایش داخلی اپل شرکت می کنند ، کوپرتینو می خواهد یک هدست واقعیت افزوده را در سال 2022 و یک جفت عینک AR منتشر کند.
این "عینک های اپل" در شایعات قبلی با تاریخ راه اندازی اولیه در سال 2020 ظاهر شده اند ، اما این گزارش جدید طرحی به مراتب مشخص تر از حساب های قبلی را نشان می دهد.
چند نکته طراحی در گزارش وجود دارد. به گفته بلومبرگ ، این محصولات با توجه به بازی ، ویدئو و جلسات مجازی در ذهن طراحی خواهند شد . قابلیت های Apple Glasses AR به یک سیستم جدید حسگر سه بعدی وابسته است که طی چند سال در اپل توسعه یافته است. ظاهراً این یک فرم پیشرفته تر از فناوری FaceID است که در آیفون های مدرن استفاده می شود . گفته می شود اپل روی لنزهایی کار می کند که هنگام استفاده کاربر از AR ، تاریک می شود. این بدان معنی است که دیگران بدانند کاربر لزوماً به آنها توجه نمی کند.
اپل حدود 1000 مهندس دارد که با ابتکار AR و VR کار می کنند. مدیرعامل تیم کوک چند سالی است که از ایده AR استفاده می کند. در این گزارش همچنین برنامه هایی برای شروع جذب برنامه نویسان به این سکو در سال 2021 ذکر شده است.
شاید جالب ترین بخش این گزارش بیان شود که اپل معتقد است که عینک واقعیت افزوده در نهایت جایگزین تلفن های هوشمند خواهد شد. به گفته مدیران در این ارائه ، "تقریباً در یک دهه" اتفاق می افتد. تا سال 2030 ، اپل انتظار دارد که آیفون ، و با تمدید تلفن های اندرویدی ، منسوخ شود - حداقل در بازارهای غربی سطح بالا.
این کار آسانی نیست. عینک های فعلی AR با یک تلفن هوشمند جفت می شوند ، که قابلیت اتصال داده ، ذخیره سازی و بخش عمده ای از قابلیت های پردازش مورد نیاز برنامه های AR را فراهم می کند. جابجایی این موضوع به طور کامل به مجموعه ای از عینک های سبک و براق ، به پیشرفت های فنی زیادی احتیاج دارد. محصولات AR اول نسل اپل مطمئناً قابلیت های کاملاً مستقل را ارائه نمی دهند. شما هنوز هم به جیب خود نیاز دارید. در عوض ، طبق گفته ها ، این شرکت بر روی یک سیستم عامل جدید با نام ROS کار می کند تا دستگاه های موجود را قادر به همکاری با هدست و عینک های آینده کند.
با کمبود موانع تکنولوژیکی ، دلیل کمی وجود دارد که باور کنیم عینک AR نمی تواند بسیاری از نیازهای تلفن های هوشمند ما را جایگزین کند. پیام رسانی و تماس ها مطمئناً امکان پذیر است ، همانطور که تماشای ویدیو و پیمایش با مسیر نقشه های دنیای واقعی . موانع دیگر حل تعامل با کاربر است ، چیزی که پیشرفت در تشخیص صدا و فناوری تشخیص سه بعدی اشیاء را به دنبال خواهد داشت ، احتمالاً کلید حل آن خواهد بود.
روش جدید برای اندازه گیری گرانش تیمی از محققان دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، با ذکر تفاوت در اتمها در حالت فرض ، که با استفاده از لیزرها در هوا معلق شده است ، روش جدید برای اندازه گیری گرانش و اندازه گیری وزن پیدا کرده است.
این گروه در مقاله خود که در مجله Science منتشر شده است ، تکنیک جدید خود را شرح داده و توضیح می دهند که چرا آنها معتقدند که این روش استفاده از اتم های شناور برای اندازه گیری گرانش از روشهای سنتی مفیدتر خواهد بود.
در حال حاضر ، روش استاندارد برای انجام آزمایش های گرانشی ، پایین انداختن لوله های محافظت شده و اندازه گیری آنها توسط دستگاه ها است.
علاوه بر اینکه به محققان نگاهی کوتاه به تعامل گرانشی می پردازد ، چنین روشهایی غالباً در معرض میدان های مغناطیسی ولگرد قرار می گیرند. در این تلاش جدید ، محققان راهی برای اندازه گیری وزن پیدا کرده اند که اصلاً شامل ریزش اشیاء نمی شود.
این رویکرد جدید شامل آزاد کردن ابری از اتم های سزیم در هوا در یک محفظه کوچک و سپس استفاده از چراغ های چشمک زن برای تقسیم چندین مورد از آنها در حالت ابرشکل است.
پس از تقسیم ، از لیزرها برای نگه داشتن تمام اتمها در موقعیتهای ثابت استفاده می شود که یکی از هر جفت کمی بالاتر از جفت آن وجود دارد.
سپس این تیم دوگانگی ذرات موج هر اتم را که تحت تأثیر گرانش است ، اندازه گیری کردند. محققان با اندازه گیری تفاوت دوگانگی بین اتمهای زوج (به دلیل تفاوت در فاصله آنها از زمین) ، محققان توانستند سنجشی برای گرانش ارائه دهند.
ابررسانایی توریم ابررسانایی توریم :
دانشمندان ابررسانای جدید با دمای بالا را کشف کردند.
ساختار کریستالی توریم ، ThH10. اعتبار: دمیتری سمنوک و همکاران
ThH10 چیست ؟
امروز گروهی از دانشمندان به سرپرستی آرتم اوگانوف از Skoltech و موسسه فیزیک و فناوری مسکو و ایوان ترویان از انستیتوی کریستالوگرافی RAS موفق به سنتز تریوم دکاهیدرید (ThH10) شدند ، یک ماده ابررسانا جدید با دمای بسیار مهم بحرانی 161 کلوین نتایج مطالعه آنها ، با حمایت مالی بنیاد علوم روسیه ، در مجله Material Today منتشر شد.
خاصیت قابل ملاحظه ای از مواد کوانتومی ، ابررسانا از بین رفتن کامل مقاومت الکتریکی در شرایط کاملاً خاص و گاه بسیار سخت است.
با وجود پتانسیل فوق العاده ای برای کامپیوترهای کوانتومی و ردیابهای با حساسیت بالا ، کاربرد ابررساناها از این واقعیت جلوگیری می کند که خواص ارزشمند آنها به طور معمول در دماهای بسیار پایین یا فشارهای بسیار زیاد آشکار می شوند.
تا همین اواخر ، لیست ابررساناها در صدر یک جات حاوی جیوه قرار داشت که در 135 کالوین ، یا 381 پوند درجه سانتیگراد تبدیل به ابررسانا می شود. امسال ، lanthanum decahydride ، LaH10 ، رکورد جدیدی از 13 درجه سانتیگراد تنظیم کرد که بسیار نزدیک به دمای اتاق است.
متأسفانه ، این ابررسانا نیاز به فشارهایی دارد كه نزدیك به 2 میلیون جو باشد ، كه به سختی می تواند در برنامه های زندگی واقعی حفظ شود. بنابراین دانشمندان تلاش خود را برای ابررسانایی که خصوصیات آن را در شرایط استاندارد حفظ می کند ، ادامه می دهند.
در سال 2018 ، الكساندر كواشینین ، محقق آزمایشگاه اوگانوف ، ماده جدیدی - تریوم پلی هیدرید یا ThH10 را با درجه حرارت بحرانی 32 درجه سانتیگراد پیش بینی كرد كه زیر 1 میلیون اتمسفر پایدار است. در یک مطالعه جدید ، محققان Skoltech ، MIPT ، انستیتوی کریستالوگرافی و انستیتوی فیزیک لبربف آکادمی علوم روسیه (RAS) با موفقیت ThH10 را به دست آوردند و خواص حمل و نقل و ابررسانایی آن را بررسی کردند.
یافته های این تیم پیش بینی های نظری را تأیید کرد ، اثبات کرد که THH10 در فشارهای بالاتر از 85/0 میلیون اتمسفر وجود دارد و از ابررسانایی شگفت انگیز دمای بالا شگفت انگیز است.
دانشمندان فقط می توانند دمای بحرانی را در 7/7 میلیون اتمسفر تعیین کنند و دریافتند که این مقدار -112 درجه سانتیگراد است ، که مطابق با پیش بینی نظری برای آن مقدار فشار است. این باعث می شود ThH10 به یکی از ابررساناها با رکورد بالا تبدیل شود.
حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی توسط مایکروسافت :
این غول نرم افزاری می گوید که این فناوری جدید را برای مشتریان شرکت های خود ایجاد کرده است ، اما ممکن است روزی به اسکایپ و تلفن شما نیز ختم شود.
مایکروسافت از فناوری هوش مصنوعی برای آموزش رایانه استفاده می کند تا به صورت خودکار زیرنویس ها را برای گفتگوهای صوتی و جلسات ایجاد کند ، برنامه هایی را آموزش دهد که فقط با گوش دادن به صحبت شما ، به صورت دز ایجاد کند و آنچه را که مردم به زبان های مختلف می گویند را در زمان واقعی ترجمه کنید.
این غول نرم افزاری گفت که دوشنبه ، روشهای جدیدی برای از بین بردن صداهای آزار دهنده محیطی وجود دارد که اغلب وقتی مردم فیلم می گیرند یا با یکدیگر از گوشه خیابان ، محل کار یا کافی شاپ تماس می گیرند ، شنیده می شود.
این فناوری جدید ، که در سرویس ویدیویی مایکروسافت جریان ساخته شده است ، قول می دهد "به راحتی با یک کلیک سبب حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی و سر و صدای پس زمینه را خاموش کند".
بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد راه‌اندازی iOS 13 و iPadOS 13 طوفانی بوده و از زمان انتشار اولیه آن ، ما شاهد بروزرسانی های متعددی در مدت زمان بیش از یک ماه بودیم. آخرین نسخه IOS 13.2 است . بعد از اینکه آیفون یا آی پد خود را به جدیدترین نرم افزار به روز کرده ، حتماً از حالت تاریک جدید (huzzah!) ، صفحه کلید حرکات و پیشرفت های انجام شده در Safari استفاده کنید ، به همراه سایر مواردی که ما در اینجا کاملا کامل توضیح میدهیم.
این ویژگی ها عالی هستند ، اما ما همچنین تعداد کمی از بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد را پیدا کرده ایم که اپل اعلام نکرده که اگر بهتر هم نباشد ، به همان اندازه خوب هستند. شاخص جدید حجم - بوسه سرآشپز - ویژگی ای است که iOS سالها به آن نیاز داشته است. و جستجوی iMessage ، کاملاً شگفت انگیز است. گزینه های جدید اشتراک عکس را فراموش نکنید.
در زیر 13 بهترین ویژگی های آیفون و آیپد موجود در iOS 13 را بررسی میکنیم. اگر هنوز سیستم عامل iOS 13 را نصب نکرده اید ، حتماً قبل از استفاده ، تلفن خود را برای بروزرسانی آماده کنید . اگر در حین نصب چیزی پیش آمد ، خوشحال می شوید که وقت خود را صرف کردید. اوه ، و اگر هنوز هم در مورد گرفتن آیفون 11 در حصار هستید ،حتما بررسی آیفون 11 ما را بخوانید .
شارژ باتری بهینه شده است
به طور مرتب باتری آیفون خود را به طور کامل شارژ می کند و نگه داشتن آن برای مدت زمان طولانی ، می تواند به مرور زمان به باتری شما آسیب برساند. یک گزینه جدید در iOS 13 در نظر گرفته شده است تا با یادگیری عادات شارژ خود و جلوگیری از شارژ سریع باتری تا 100٪ به طولانی تر شدن عمر باتری شما کمک کند. اگر به طور عادی یک شب هنگام خواب شارژ می شوید ، شارژ باتری بهینه شده باتری آیفون را در بیشتر شب 80 درصد نگه می دارد ، و 20 درصد آخرین شارژ را درست قبل از خاموش کردن زنگ هشدار تمام میکند. برای استفاده از ویژگی های جدید ، به تنظیمات > باتری > سلامت باتری رفته و آن را روشن کنید.
از نوار پیمایش جدید استفاده کنید
هنگام صفحه‌نمایش در صفری ، یک نوار پیمایش جدید در سمت راست صفحه نشان داده شده است. فقط به جای اینکه یک راه مفید برای دیدن مکان در یک صفحه باشید ، اکنون می توانید از آن برای حرکت سریعتر استفاده کنید. با شروع به حرکت در یک صفحه ، آن را امتحان کنید ، سپس روی نوار پیمایش طولانی فشار دهید و آن را به سمت بالا یا پایین بکشید. هرچه سریعتر بکشید ، سافاری سریعتر حرکت می کند.
تولید پلیمرهای قابل تجزیه با تولید پلیمرهای قابل تجزیه می توان برای تهیه دارو یا عوامل تصویربرداری در بدن مفید استفاده نمود و ممکن است جایگزین برخی از پلاستیک های صنعتی شود. شیمی دانان MIT روش سنتز جدید برای تولید پلیمرهای قابل تجزیه طراحی کرده اند که می توانند با سرعت بیشتری در بدن و محیط تجزیه شوند. یک واکنش شیمیایی به نام پلیمریزاسیون متاتاز حلقه باز یا ROMP برای ساختن پلیمرهای جدید برای مصارف مختلفی از قبیل نانولوله سازی ، رزین های با کارایی بالا و تحویل دارو یا مواد تصویربرداری مفید است. با این حال ، یکی از موارد مثبت این روش سنتز این است که پلیمرهای حاصل به طور طبیعی در محیط های طبیعی مانند داخل بدن تجزیه نمی شوند. تیم تحقیقاتی MIT با افزودن نوع جدیدی از بلوک ساختمانی به ستون فقرات پلیمر ، راهی را برای تخریب آن پلیمرها ارائه کرده است. این بلوک ساختمان جدید یا مونومر پیوندهای شیمیایی تشکیل می دهد که توسط اسیدها ، پایه ها و یون های ضعیف مانند فلوراید قابل تجزیه است. جرمیا جانسون ، استادیار شیمی در MIT و نویسنده ارشد این تحقیق می گوید: "ما معتقدیم که این اولین روش کلی برای تولید پلیمرهای ROMP با قابلیت تجزیه پذیری صورت در شرایط بیولوژیکی مناسب است." "نکته خوب این است که با استفاده از گردش کار استاندارد ROMP کار می کند. شما فقط باید در مونومر جدید بپاشید ، و این کار را بسیار راحت می کند. " محققان می گویند ، این بلوک ساختمان می تواند برای استفاده های گسترده ای در پلیمرها شامل شود ، از جمله نه تنها کاربردهای پزشکی بلکه سنتز پلیمرهای صنعتی که با سرعت بیشتری تجزیه می شوند. پلیمریزاسیون قدرتمند متداول ترین بلوک های ساختاری پلیمرهای ROMP مولکول هایی به نام نوربورن ها هستند که حاوی یک ساختار حلقه ای هستند که به راحتی می توان آنها را باز کرد و به هم چسبید تا پلیمرها تشکیل شوند. قبل از وقوع پلیمریزاسیون ، مولکول هایی مانند داروها یا عوامل تصویر برداری می توانند به نوربن ها اضافه شوند. آزمایشگاه جانسون از این روش سنتز برای ایجاد پلیمرهایی با ساختارهای مختلف از جمله پلیمرهای خطی ، پلیمرهای بطری و پلیمرهای ستاره ای استفاده کرده است. این مواد جدید می توانند برای تحویل بسیاری از داروهای سرطان به طور همزمان یا حمل عوامل تصویربرداری برای تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) و انواع دیگر تصویربرداری مورد استفاده قرار گیرند. جانسون می گوید: "این یک واکنش پلیمریزاسیون بسیار قوی و قدرتمند است." اما یکی از نقاط ضعف بزرگ این است که ستون فقرات پلیمرهای تولید شده کاملاً از پیوندهای کربن-کربن تشکیل شده و در نتیجه ، پلیمرها به راحتی قابل تجزیه نیستند. این همیشه چیزی بوده است که هنگام فکر کردن در مورد ساختن پلیمرها برای فضای مواد بیولوژیکی در ذهن خود نگه داشته ایم. " برای دور زدن این مسئله ، آزمایشگاه جانسون بر اساس ساخت قطرهایی در حدود 10 نانومتر به منظور ساختن پلیمرهای کوچک متمرکز شده است که می تواند راحت تر از ذرات بزرگتر از بدن پاک شود. سایر شیمیدانان سعی کرده اند که پلیمرها را با استفاده از بلوک های ساختاری به غیر از نوربورن ها تخریب کنند ، اما این بلوک های ساختاری به همان اندازه کارآمد نیستند. همچنین اتصال مواد مخدر یا مولکولهای دیگر به آنها دشوارتر است و اغلب برای تخریب آنها نیاز به شرایط سخت دارند.
شبکه بی سیم 5G انقلاب بی سیم 5G :
انتظار می رود که فناوری بی سیم نسل بعدی زندگی شما را تغییر دهد. فقط هنوز پس از سالها رعایت نبرد ، شرکتهای مخابراتی چندین ماه گذشته را روی شبکه های 5G خود صرف کرده اند . قرار است زندگی شما را با سرعت انقلابی تغییر دهد ، اگر جایی در نزدیکی این سرویس نیستید تعجب نکنید. برای 5G ، مانند هر فناوری ، مدتی به آن اختصاص دهید.
بین پایان سال 2018 تا چند ماه اول امسال ، شرکت های حمل کننده مسابقه می دادند تا ادعای نوعی "اول" بودند کنند. Verizon و AT&T شبکه های 5G تلفن همراه خود را راه اندازی کردند ، در حالی که KT گفت یک روبات در کره جنوبی اولین مشتری 5G آن بود. Sprint در ماه ژوئن شبکه خود را روشن کرد ، پس از مدت کوتاهی پس از آن توسط T-Mobile . شرکت هواپیمایی EE اولین بار در کشور خود بود که 5G را روشن کرد.
عالی به نظر می رسد ، درست است؟
شبکه AT&T در 21 شهر از جمله آتلانتا ، دالاس و نیواورلئان وجود دارد ، اما مشتریان همه مشاغل کوچک هستند و شرکت مخابراتی حاضر به صحبت درباره محل پوشش نشده اند. ورایزون که پاییز گذشته یک سرویس خانگی 5G را راه اندازی کرده است ، امسال 30 شهر را هدف قرار داده است که 15 شهر بصورت آنلاین است ، اما این پوشش بیشتر به نظر می رسد مانند مجموعه نقاط مهم.
در ماه آوریل ، آزمایش های اولیه شبکه 5G آن آشفتگی ، پوشش نامنظم و متناقض داشت و فقط در بعضی مناطق که می توانستید سرعت واقعی 5G را با موتورولا Z3 و 5G Moto Mod خود تجربه کنید. اما یک آزمایش پیگیری در ماه مه با سامسونگ گلکسی S10 5G ، که رادیوی 5G را در گوشی ادغام کرده بود ، با سرعت بالاتر از 1 گیگابیت در ثانیه یا سریعتر از Google Fiber ، تجربه بسیار بهتری را تجربه کرد . آزمون شبکه 5G با حداکثر سرعت دویدن با سرعت کمتر (ولی همچنان سریعتر از 4G LTE)، اما پوشش بهتر نشان داد.
T-Mobile آماده است تا نسخه ای از خدمات 5G خود را عرضه کند که سریع نیست اما دارای پوشش گسترده تری در اواخر سال جاری است . این سرویس با تلفن OnePlus 7T Pro 5G MacLaren راه اندازی می شود.
همه این بدان معناست که 5G به آرامی از سالهای وعدهها - از زمانی که ورایزون از انتقال به این منطقه از سه سال پیش صحبت کرده است - به واقعیت تبدیل می شود. فراتر از افزایش سرعت زیاد ، 5G به عنوان فناوری پایه ای گفته می شود که مناطقی مانند اتومبیل های خودران ، واقعیت مجازی و تقویت شده و خدمات پزشکی مانند جراحی از راه دور را فوق العاده می کند .
اما دقیقا 5G چیست؟
چرا مردم اینقدر هیجان زده هستند؟ آنچه در زیر می آید بیانگر این مسئله است که چرا نسل بعدی فناوری بی سیم بیش از افزایش سرعت نیست و چرا باید هیجان زده شوید.
ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی :
این گاز پرکاربرد که در حال حاضر از سوخت های فسیلی تولید می شود ، می تواند توسط " تولید برگ مصنوعی " ساخته شود که تنها از نور خورشید ، دی اکسید کربن و آب استفاده می کند و در نهایت می تواند برای تولید جایگزین سوخت مایع پایدار برای بنزین استفاده شود.
دستگاه خنثی کننده کربن معیار جدیدی را در زمینه سوخت های خورشیدی تعیین می کند ، پس از آنکه محققان دانشگاه کمبریج نشان دادند که می تواند مستقیماً بنزین - موسوم به syngas- را به روشی پایدار و ساده تولید کند.
برگ مصنوعی به جای اینکه روی سوخت های فسیلی کار کند ، از نور خورشید تغذیه می شود ، اگرچه هنوز هم در روزهای ابری و پراکنده کارایی دارد. و برخلاف فرآیندهای صنعتی فعلی برای تولید syngas ، برگ هیچ دی اکسید کربن اضافی را وارد جو نمی کند. نتایج در ژورنال Nature Material گزارش شده است .
Syngas در حال حاضر از ترکیبی از هیدروژن و مونوکسید کربن ساخته شده است و برای تولید طیف وسیعی از کالاها مانند سوخت ، داروسازی ، پلاستیک و کود استفاده می شود.
"شما ممکن است از syngas نشنیده باشید اما هر روز محصولاتی را که با استفاده از آن ایجاد شده اند مصرف می کنید. توانایی تولید پایدار آن می تواند گامی اساسی در بستن چرخه جهانی کربن و ایجاد یک صنعت شیمیایی و سوخت پایدار باشد. "
دستگاه ریزنر و همکارانش تولید شده از التهاب فتوسنتز الهام گرفته شده است - این روند طبیعی است که گیاهان از انرژی خورشید برای تبدیل دی اکسید کربن به مواد غذایی استفاده می کنند. بر روی برگ مصنوعی ، دو جذب کننده نور ، مشابه مولکول های موجود در گیاهانی که از نور خورشید برداشت می کنند ، با یک کاتالیزوری ساخته شده از کبالت عنصر طبیعی فراوان ترکیب می شوند.
هنگامی که دستگاه در آب غوطه ور است ، یک جذب کننده نور از کاتالیزور برای تولید اکسیژن استفاده می کند. دیگری واکنش شیمیایی را کاهش می دهد که باعث کاهش دی اکسید کربن و آب در مونوکسید کربن و هیدروژن می شود و مخلوط سینگاس را تشکیل می دهد.
محققان به عنوان یک امتیاز اضافی دریافتند که جذب کننده نور آنها حتی در زیر سطح کم نور خورشید در یک روز بارانی یا باران کار می کند.
هوش مصنوعی و آینده انسانها هوش مصنوعی و تاثیر آن بر آینده انسانها : کارشناسان می گویند افزایش هوش مصنوعی باعث می شود تا بیشتر افراد در طول یک دهه آینده زندگی بهتری داشته باشند و بسیاری از آنها از این که پیشرفت در هوش مصنوعی تاثیری بر انسان بودن ، تولیدی بودن و اعمال اراده آزاد دارد خوشایند خواهند بود.
زندگی دیجیتال در حال تقویت ظرفیت های انسانی و مختل کردن فعالیت های قدیمی انسان است. سیستم های کد محور در بیش از نیمی از ساکنان جهان در اطلاعات و اتصال به محیط ، گسترش یافته اند و فرصت های پیش بینی نشده و تهدیدهای بی سابقه ای را ارائه می دهند. همچنان که هوش مصنوعی مبتنی بر الگوریتم (AI) در حال گسترش است ، آیا مردم از وضعیت امروز راضی می شوند؟
برخی از پیشگامان فناوری ، مبتکران ، توسعه دهندگان ، رهبران مشاغل و سیاست ، محققان و فعالان در پاسخ به این سؤال از خبرگان که در تابستان سال 2018 انجام شده است.
کارشناسان پیش بینی کردند که هوش مصنوعی شبکه ای باعث افزایش کارآیی انسان می شود بلکه استقلال انسانی و قابلیت های آنها را نیز تهدید می کند. آنها از امکانات گسترده سخن می گفتند. ممکن است رایانه ها از هوش انسانی و قابلیت های آنها در کارهایی مانند تصمیم گیری پیچیده ، استدلال و یادگیری ، تجزیه و تحلیل پیشرفته و تشخیص الگو ، تشخیص گفتار و ترجمه زبان برآیند. آنها گفتند سیستم های "هوشمند" در جوامع ، وسایل نقلیه ، ساختمانها و تاسیسات ، مزارع و فرایندهای تجاری موجب صرفه جویی در وقت ، پول و زندگی می شوند و فرصت هایی را برای افراد فراهم می کنند تا از یک آینده دلخواه تر برخوردار شوند.
بسیاری از سخنان خوشبینانه خود را در مورد مراقبت های بهداشتی و بسیاری از کاربردهای احتمالی هوش مصنوعی در تشخیص و معالجه بیماران یا کمک به سالمندان در زندگی کاملتر و سالم تر متمرکز کردند. آنها همچنین از نقش هوش مصنوعی در کمک به برنامه های گسترده بهداشت عمومی که در حدود مقادیر زیادی از داده ها ایجاد شده است ، شگفت زده می شوند که ممکن است در سالهای آینده درباره همه چیز ضبط شود. علاوه بر این ، تعدادی از این متخصصان پیش بینی کرده اند که هوش مصنوعی تغییرات پیش بینی شده طولانی مدت در سیستم های آموزش رسمی و غیر رسمی را کاهش می دهد.
با این حال ، اکثر کارشناسان ، صرف نظر از اینکه خوشبین هستند یا خیر ، در مورد هوش مصنوعی و آینده انسانها ابراز نگرانی از تاثیر طولانی مدت این ابزارهای جدید بر عناصر اساسی انسان بودن دارند. از تمام پاسخ دهندگان در این بوم غیر علمی خواسته شده بود که توضیح دهند که چرا احساس می کنند هوش مصنوعی باعث بهتر شدن افراد می شود یا خیر. بسیاری از نگرانی های عمیق را به اشتراک گذاشتند ، و بسیاری نیز مسیرهایی را به سمت راه حل ها پیشنهاد کردند.
مشاهده دیگر صفحات
1 2 3

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ ابررسانایی توریم انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی
ما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.
اخبار
مقاله