فهرست

دستگاه پاستوریزاتور

خشک کن استوانه ای

خشک کن استوانه ای دوار

فهرست مطالب

خشک کن استوانه ای که به آن خشک کن روتاری نیز می‌گویند یکی از انواع خشک کن‌های صنعتی بوده که برای خشک کردن انواع مواد شیمیایی و معدنی، کودهای شیمیایی، مواد گرانولی و خمیری استفاده می‌شود. طرز کار خشک کن دوار به این صورت می‌باشد که مواد خشک از یک طرف دستگاه وارد استوانه می‌شود و با حرکت دوار مواد را به سمت جلو هدایت می‌کند و تا به انتهای مسیر کلیه مواد داخل دستگاه خشک کن استوانه ای با گرفتن رطوبت آن به میزان دلخواه کاملا خشک می‌شود. 

برای خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی با هر بودجه ای که دارید به گروه صنعتی هدایت مراجعه کرده تا دستگاهی با کیفیت به شما عرضه دارند.

اجزای خشک کن استوانه ای

اجزای تشکیل دهنده خشک کن استوانه ای دوار

 1. دمنده قوی
 2. فیلتر خروجی و ورودی مجزا
 3. یک چرخ دنده کوچک و یک چرخ دنده بزرگ
 4. موتور گیربکس
 5. پایه نگهدارنده
 6. بدنه استوانه ای شکل

انواع خشک کن دوار از نظر انتقال حرارت

به طور کلی انتقال حرارت در خشک کن استوانه ای به دو طریق مستقیم و غیر مستقیم صورت می‌گیرد.
 
 • خشک کن استوانه ای مستقیم
در این روش حرارت تولید شده توسط برق یا سوخت‌های مختلف بوسیله فن‌های موجود در دستگاه از کوره به داخل استوانه رفته و با حرارت مستقیم مواد غذایی مورد نظر را خشک می‌کند. این روش بسیار ساده و اقتصادی تر می‌باشد.

 • خشک کن استوانه ای غیر مستقیم
خشک کردن مواد غذایی توسط دستگاه خشک کن دوار غیر مستقیم بدون تماس گرما بوسیله حرارت لوله‌های آهنی موجود در استوانه انجام می‌شود.

عملکرد خشک کن استوانه ای دوار

عملکرد خشک کن استوانه ای دوار

در ابتدا مواد غذایی درون محفظه ای دربسته ریخته شده و با استفاده از لوله ای به نام هاپر، این مواد خود را به مخزن استوانه ای شکل می‌رسانند. دو چرخ دنده کوچک و بزرگ به همراه موتور گیربکس سبب به چرخش درآوردن بدنه استوانه می‌شود. در این مرحله با حرکت پره‌های چرخ دنده و نیروی گرانش مواد غذایی به سمت جلو رانده می‌شوند.
 
کوره نصب شده در ورودی دستگاه با تولید حرارت به صورت مستقیم و گردش آن به وسیله فن‌ها در تمام فضای استوانه ای شکل و یا بصورت غیر مستقیم موجب خشک شدن مواد داخل آن می‌شود. این فرآیند در نهایت با خارج شدن محصولات خشک شده از فیلتر خروجی پایان می‌یابد. در برخی اوقات نیز از دستگاهی مانند بگ فیلتر یا سیکلون به منظور جداسازی ذرات موجود در هوا در کنار خشک کن استوانه ای استفاده می‌شود. این کار از هدر رفتن مواد تولید شده جلوگیری می‌کند.
 
کاربرد خشک کن استوانه ای

کاربرد خشک کن استوانه ای دوار

کاربران از خشک کن استوانه ای برای خشک کردن مواد مختلف و یا در بخش‌های زیر استفاده می‌کنند.

 • انواع مواد معدنی مانند شن و ماسه
 • مواد غذایی مختلف
 • محصولات شیمیایی
 • موادی نظیر سولفات آهن، مس و روی
 • برخی داروهای شیمیایی و بهداشتی
 • محصولات کشاورزی و گیاهان مختلف
 • صنعت دامداری و مرغداری

مزایای خشک کن دوار استوانه ای

 1. صرفه جویی در وقت
 2. صرفه جویی در هزینه
 3. هزینه تعمیر و نگهداری کم
 4. بازدهی نسبتا زیاد
 5. مقاومت در برابر نوسانات دمایی
 6. گنجایش بالا
خرید خشک کن استوانه ای از گروه صنعتی هدایت

خرید خشک کن استوانه ای از گروه صنعتی هدایت

با خرید خشک کن دوار از گروه صنعتی هدایت نصب و راه اندازی دستگاه بصورت کاملا رایگان توسط کارشناسان ما صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است تمامی تولیدات این شرکت دارای یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می‌باشد که این امر باعث آرامش خاطر مشتریان می‌گردد. جهت دریافت مشاوره رایگان و خرید دستگاه خشک کن دوار با کیفیت می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ما استفاده نمایید.

شماره‌های تماس:

امتیاز دهید

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*