خشک کن هدایت
گروه صنعتی هدایت

تولید کننده برتر ماشین آلات صنعتی در ایران
طراح و سازنده مدرن ترین دستگاه های خشک کن در جهان

hedayat-logo
topic

مزایای مواد غذایی خشک شده

فایده مواد غذایی خشک شده
فواید مواد غذایی خشک خشک کردن قدیمی ترین روش نگهداری مواد غذایی است. در طول تاریخ، خورشید، باد و آتش برای حذف آب از میوه ها، گوشت ها، دانه ها و گیاهان استفاده میشد. به تعبیری، با حذف آب از غذا به وسیله گردش هوای داغ میتوان رشد آنزیم ها و باکتری ها را بسیار کاهش داد که یکی از مهم ترین

فایده مواد غذایی خشک شده

میباشد.

مزایای تغذیه ای

مواد غذایی خشک

شده :
یکی دیگر از

فواید مواد غذایی خشک

شده می توان به مواردی چون خوشمزه ، مغذی ، سبک وزن، تهیه راحت و انبار کردن آسان آن اشاره کرد. با انرژی کمتر از آنچه که برای یخ زدن آن مورد نیاز است میتوان محصولات غذایی را خشک نمود، و نیاز به فضای ذخیره سازی حداقل در مقایسه با روش های کنسرو سازی و ظروف فریزر دارد .
از دیگر

مزایای مواد غذایی خشک شده

میتوان حفظ انواع ویتامین های مفید موجود در آن را نام برد.
ویتامین A در طول خشک شدن حفظ می شود ؛ با این حال حساس به نور است، مواد غذایی خشک شده باید در مکان های تاریک ذخیره شوند. سبزیجات سبز زرد و تیره مانند فلفل، هویج و سیب زمینی شیرین دارای محتوای ویتامین A بالا هستند. ویتامین C با قرار گرفتن در معرض گرما نابود می شود، گرچه جهت پیشگیری از این مورد می توان مواد غذایی را با لیمو ، نارنج یا آب آناناس که محتوای ویتامین C را افزایش می دهد استفاده کرد .
میوه ها و سبزیجات خشک با فیبر و کربوهیدرات زیاد و چربی کم غذا های سالم می باشند.

میوه خشک

دارای مقدار بالایی از کربوهیدرات نسبت به میوه های تازه میباشد.
با توجه به

دستورالعمل های غذایی

USDA ، ½ فنجان میوه های خشک شده معادل 1 فنجان میوه تازه هست. افراد دیابتی باید در هنگام برنامه ریزی غذایی ، این نوع تنقلات را برای جلوگیری از افزایش سطح قند خون، مورد مصرف قرار دهند.
در صورتی که مایل هستید که برای استفاده شخصی خود در خانه ، دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات خریداری نمایید یا اینکه تصمیم به راه اندازی شرکت و یا کارگاه تولیدی مواد غذایی خشک دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا جدیدترین و کاملترین اطلاعات در این زمینه را در اختیارتان قرار دهند.
نصب و راه اندازی بصورت کاملا رایگان توسط کارشناسان شرکت انجام میشود . تمامی تولیدات شرکت دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش میباشد که باعث آرامش خاطر مشتریان میگردد .
جهت دریافت مشاوره و دستگاه میوه خشک کن میتوانید با شماره های 09155154977 و 05136512561 الی 3 تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ی ما استفاده نمایید .