09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

دمای میوه خشک کن

دمای خشک کردن میوه

مدت زمان خشک شدن میوه در میوه خشک کن

یکی از سوالاتی که ذهن خریداران دستگاه میوه خشک کن را به خود مشغول می نماید این است که دمای میوه خشک کن را برای هر میوه بر روی چه درجه ای قرار دهند ؟
جواب این سوال اینست که روش دقیقی برای تعیین دما و

زمان خشک کردن میوه در میوه خشک کن

وجود ندارد.
و دلایل آن هم به شرح ذیل میباشد:
  • - مقدار رطوبت میوه مورد نظر
  • - ضخامت برش (مکعبی ، ورقه ای ، رنده ای)
  • - مقدار محصول قرار گرفته در دستگاه
  • - محل کارگاه تولیدی ( سطح رطوبت و آب و هوای عمومی جایی که زندگی میکنید متفاوت است)
آشکار است که رطوبت محصولات مختلف با هم بسیار متفاوت بوده و علاوه بر آن رطوبت هر محصولی مثلا سیب ، با یک نوع سیب از یک باغ دیگر نیز متفاوت میباشد و نمیتوان گفت چون میوه مورد نظر برای خشک نمودن سیب می باشد پس حتما

دمای خشک کن میوه

و زمان آن را در حالت قبل قرار داد.
ضخامت برش و نوع برش هم در مدت زمان خشک شدن میوه در میوه خشک کن تاثیر زیادی دارد.
برای میوه و سبزیجات باید توجه داشته باشید که میتوانید

درجه میوه خشک کن

را بالاتر و یا پایین تر از حد استاندارد قرار داد اما توجه داشته باشید که هرچه دما پایین تر باشد ، زمان خشک شدن میوه طولانی تر میشود اما در عین حال مواد مغذی بشتری حفظ خواهد شد.

تنظیم دمای خشک کن میوه

و زمان سنجی آن به صورت تقریبی است به همین دلیل قبل از بیرون آوردن میوه خشک از دستگاه باید بررسی کنید که آیا کاملا خشک شده و حالت غیر چسبنده دارد یا نه ! ودر صورت مشاهده رطوبت و چسبندگی در محصولتان بایستی مدت زمان بیشتری در دستگاه قرار بگیرد.

نکته مهم دمای خشک کن

: در حالت استاندارد

دمای خشک کردن میوه

در حدود 50 تا 70 درجه سانتی گراد می باشد.
برای بسته بندی می توانید از ظروفی که به صورت کامل میوه خشک را از برخورد با هوا جلوگیری مینماید استفاده نمائید. و یا از کیسه های پلاستیکی و توسط ایجاد خلا در آن محصولتان را از کپک زدن و فاسد شدن محفوظ بدارید.
مشتریان گرامی بعد از خرید دستگاه خشک کن هدایت آموزش کامل و حرفه ای جهت

استفاده صحیح از دستگاه

و مدت زمان خشک کردن میوه و تنظیم دمای خشک کن میوه داده میشود .
گروه صنعتی هدایت با تجربه 20 ساله تولید
خط میوه خشک
در ایران و خاورمیانه می باشد که با دانش روز دنیا و با استفاده از جدیدترین استاندارد ها در زمینه خشک کردن محصولات توانسته ماشین آلاتی بروز و با قابلیت های بالا را طراحی و تولید نمایید. نصب و راه اندازی بصورت رایگان توسط کارشناسان شرکت انجام میشود . تولیدات شرکت دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش میباشد که باعث آرامش خاطر مشتریان میگردد .
جهت دریافت مشاوره و خرید دستگاه میوه خشک کن میتوانید با شماره های 09155154977 و 05136512561 الی 3 تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ی ما استفاده نمایید .
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.