فهرست

دستگاه پاستوریزاتور

بهترین دستگاه خشک کن

بهترین دستگاه خشک کن صنعتی

یکی از سوالاتی که مشتریان دارند اینست که بهترین دستگاه خشک کن صنعتی کدام است؟ کدام مارک را بخرم که بقول معروف ضرر نکنم یا با کدام نوع خشک کن می توانم به حداکثر بازدهی محصول با کمترین هزینه برسم؟ جواب این سوال بستگی به موارد زیادی چون(محصول مورد نظر شما جهت خشک کردن، میزان […]

فهرست مطالب

یکی از سوالاتی که مشتریان دارند اینست که بهترین دستگاه خشک کن صنعتی کدام است؟ کدام مارک را بخرم که بقول معروف ضرر نکنم یا با کدام نوع خشک کن می توانم به حداکثر بازدهی محصول با کمترین هزینه برسم؟ جواب این سوال بستگی به موارد زیادی چون(محصول مورد نظر شما جهت خشک کردن، میزان بودجه ای که در نظر دارید و …) دارد. اما اگر به دنبال یافتن بهترین جواب هستید لطفا با این بخش همراه باشید:

ویژگی‌های بهترین دستگاه خشک کن

ویژگی‌های بهترین دستگاه خشک کن

اینکه بهترین دستگاه میوه خشک کن صنعتی کدام است و اینکه شامل چه ویژگی‌هایی بایستی باشد به شرح ذیل می‌باشد:

جنس بدنه: بهترین دستگاه میوه خشک کن صنعتی باید دارای بدنه دستگاه باید بسیار مقاوم بوده تا در شرایط کاری و محیطی مختلف دوام بیاورد. می‌توان از استیل و یا گالوانیزه با رنگ الکترو استاتیک استفاده نمود، که در دو حالت مقاومت دستگاه مناسب بوده ولی در شرایطی که دستگاه دارای بدنه تمام استیل باشد هزینه ساخت آن به مراتب بالا می‌رود.

عایق و پوشش حرارتی: برای عایق دستگاه از مواد مختلفی استفاده می‌کنند. عایقی مناسب می‌باشد که مانع از هدر رفت انرژی گرمایشی شود. یکی از عایق‌های مناسبی که در بهترین دستگاه خشک کن استفاده می‌گردد، پشم سنگ می‌باشد. علاوه بر آن در بعضی موارد از چند لایه ورق در بدنه دستگاه استفاده می‌شود که مانع از بین رفتن حرارت می‌گردد.

نوع سوخت دستگاه: شاید نوع سوخت دستگاه بصورت کلی موجب ایجاد برتری در انواع دستگاه خشک کن نشود؛ اما زمانی که قرار است دستگاه در یک مکانی قرار گیرد که برای مثال به گاز دسترسی آسان و یا با قیمت مناسب ندارد، آن زمان نوع سوخت خشک کن و یا حتی دوگانه سوز بودن آن می‌تواند موجب برتری یک دستگاه بر دیگر ماشین آلات مشابه آن شود.

در اینجا به دستگاه دوگانه سوز اشاره شد که شاید برایتان بسیار جالب باشد که این نوع تجهیزات به صورتی طراحی شده اند که قابلیت انتخاب نوع سوخت را دارا می‌باشند. از آن جالب تر اینکه حتی می‌توانید بصورت همزمان از هر دو استفاده نمایید و موجب کاهش هزینه‌های خود و مانع از بالا رفتن هزینه‌های انرژی بطور تصاعدی می‌شوید. اگر مایلید که اطلاعات بیشتر در مورد نوع سوخت دستگاه و اینکه دستگاه خشک کن میوه برقی بهتر است یا گازی بدست آورید، مقاله قرار داده شده در سایت را مطالعه فرمایید.

پس همانطور که توضیح داده شد نوع انرژی مصرفی بصورت کلی نمی‌تواند مشخص کننده بهترین دستگاه خشک کن باشد. به دلیل موارد ذکر شده در بالا و همینطور بخاطر اینکه اگر در تولید هر کدام از آن‌ها موارد مهم و استانداردها رعایت شود کیفیت محصولات آن‌ها می‌تواند یکسان باشد و تنها موردی که سبب می‌شود گازسوز بودن دستگاه را یک ویژگی بهتر دانست، هزینه پایین این نوع از انرژی در برابر سایر سوخت‌های مصرفی است.

استفاده از PLC و سایر تکنولوژی ها در هوشمندسازی این ماشین آلات: یکی از کارهایی که بعضا بر روی این ماشین‌ها انجام می‌شود و سعی بر هوشمند کردن آن‌ها دارد تا حد زیادی نمی‌تواند باعث ایجاد برتری در این سیستم‌ها گردد. با توجه به اینکه مشخص کردن یک دما و زمان برای مثلا یک میوه خاص همیشه جوابگو نیست و یک میوه مشخص انواع مختلفی دارد.

به زبان ساده تر می‌توان گفت که میوه هر باغ می‌تواند بافت متفاوت با میزان آب متفاوت داشته باشد که موجب ایجاد اختلاف در مدت زمان خشک شدن آن می‌شود لذا استفاده از این مدل از تکنولوژی‌ها برای بهترین دستگاه خشک کن بطور کامل کاربردی نبوده و در طراحی آن‌ها بایستی دقت فراوانی نمود و به همین دلیل نمی‌تواند در مشخص کردن بهترین مارک دستگاه میوه خشک کن اثر گذار باشد.

سیرکولاسیون هوای گرم: یکی از ویژگی‌هایی که شاید بتوان گفت مهم ترین خصوصیت بهترین دستگاه خشک کن برای خریداری می‌باشد اینست که، گردش هوای گرم در تمام نقاط کابین دستگاه خشک کن میوه به یک اندازه و یکنواخت باشد. انجام این کار نیاز به تخصص و تجربه بالا در ساخت دستگاه خشک کن میوه دارد.

اگر در هنگام خرید به این نکته توجه ننمائید مطمئنا از خرید خود پشیمان خواهید شد. به دلیل اینکه نیمی از محصولاتتان خشک و نیمی دیگر نیمه خشک می‌شود و شما بایستی در شیفت‌های زمانی خاصی سینی‌ها را جابجا نمایید که موجب اذیت و آزارتان می‌گردد و در نهایت محصول با کیفیتی نمی‌توان از دستگاه انتظار داشت.

برند مشعل و ترموستات و لوازم برقی به کار رفته: در هنگام خرید بهترین دستگاه خشک کن بایستی به کیفیت لوازم برقی به کار رفته در دستگاه توجه نمود. چون دقت، کیفیت و عمر این قطعات به برند و شرکت سازنده آن‌ها بستگی دارد .

جنس سینی: جنس سینی‌ها هم از مواردی می باشد که باید در هنگام تصمیم در مورد خرید به آن‌ها توجه نمود جنس سینی بهترین دستگاه خشک کن بایستی از مواد تشکیل شده باشد که از لحاظ بهداشتی مشکلی نداشته باشد در حال حاضر از پلی اتیلن نسوز و استیل و .. استفاده می‌گردد.

خشک کردن به صورت یکنواخت: مهمترین ویژگی بهترین دستگاه خشک کن چرخش یکنواخت هوای گرم داخل دستگاه بوده که باعث می‌شود تیکه‌های میوه به صورت کاملا یکنواخت خشک شوند. دوستان، در صورتی که دستگاه گردش هوای یکنواختی نداشته باشد و عنوان مثال سینی‌های قسمت بالایی خشک شده و سینی‌های قسمت پایینی مرطوب باشند این امر باعث بازدهی کم و در نتیجه سود اندک خواهد شد. همچنین استهلاک خشک کن شما افزایش می‌یابد.

قطعات صنعتی با کیفیت: مبدل گرمایی را از برندهای معتبر بازار که کیفیت بالایی دارند انتخاب کنید. تابلو برق باید به نحوی طراحی شود که کار کردن با آن راحت بوده و از قطعات با کیفیت الکتریکی بهره ببرد. عایق بندی استاندارد را می توان با تست دستگاه انجام داد تا اتلاف انرژی در کمترین حالت خودش قرار دارد. شاسی قوی با استفاده از پروفیل سنگین باعث می‌شود دستگاه توی جابجایی‌ها صدمه نبیند و طول عمر بالایی داشته باشد.

کیفیت بالای دسته‌ها و پایه‌ها به کمتر شدن استهلاک دستگاه در بلند مدت کمک خواهد کرد. کیفیت فن‌های دمنده و مکنده می‌تواند در افزایش کارایی خشک کن و بهره وری از آن کمک کند. بهترین دستگاه خشک کن باید شامل زمان سنج، رطوبت سنج و دما سنج باشد و بتوان آن‌ها را با توجه به میوه مورد نظر تنظیم نمود.

خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی با قیمت مناسب و کیفیت عالی توسط گروه صنعتی هدایت

آشنایی با انواع مدل‌های خشک کن صنعتی

حال اگر برای شما انتخاب بهترین دستگاه خشک کن صنعتی از بین انواع مختلف دستگاه خشک کن مشکل است ما در اینجا یک راهنمایی کلی جهت خرید دستگاه خشک کن ارائه می‌دهیم. دستگاه خشک کن میوه انواع مختلفی دارد که کاربرد هر کدام به اختصار به صورت زیر است:

خشک کن کابینتی: از پرکاربرد ترین نوع خشک کن می‌باشد که علاوه بر هزینه خرید پایین می‌توانید انواع میوه و صیفی جات را خشک نمایید.

خشک کن تونلی و نواری: در ظرفیت‌های بسیار بالا ساخته می‌شوند و مناسب برای شرکت‌های بزرگ تولیدی هستند.

خشک کن انجمادی: این دستگاه از گران ترین دستگاه‌های خشک کن هستند که کیفیت بالای محصول خروجی آن ویژگی اصلی اش می‌باشد و بیشتر برای مواد حساس به گرما و گران قیمت صرفه اقتصادی دارند.

خشک کن خلاء: از قیمت بالایی برخوردار است که هزینه تولید محصول در آن بالا در می‌آید و در صورتی که محصولات خاصی در آن خشک شوند صرفه اقتصادی خواهد داشت.

خشک کن مایکروویو: در این مدل امواج الکترومغناطیسی با سرعت زیاد به تکه‌های میوه برخورد کرده و آب بین بافتی آن را تبخیر می‌کند. کیفیت میوه خشک شده در این مدل بالاست اما به دلیل خطرناک بودن این امواج برای انسان و مصرف بالای برق استفاده از این مدل دستگاه‌ها مقرون به صرفه نیست.

خشک کن خورشیدی:  دستگاه در این مدل با استفاده از انرژی خورشیدی، تولید گرما کرده و به دو روش مستقیم و غیر مستقیم میوه‌ها خشک می‌شوند. خشک کردن به روش خورشیدی بسیار مقرون به صرفه است اما در فصول سرد سال و در هوای ابری شاید نتوان از آن بهره کافی را برد. همچنین دستگاه‌های بزرگ صنعتی در این مدل آنچنان توسعه نیافته اند.

خشک کن هوای داغ: یکی از رایج ترین و بهترین دستگاه میوه خشک کن صنعتی می‌باشد. در این روش هوا از طریق یک منبع گرمایی که سوخت آن می‌تواند گاز یا گازوئیل باشد و یا از طریق مقاومت الکتریکی حاصل شود وارد کابین دستگاه شده و از روی سینی‌های میوه عبور می‌کند و باعث تبدیل شدن آن به چیپس میوه می‌گردد. لازم به ذکر است دما و رطوبت و زمان برای هر میوه قابل تنظیم می‌باشد.به دلیل استفاده از بدنه عایق بندی شده (معمولا پشم سنگ و یا فوم‌های تزریقی) اتلاف انرژی حداقل بوده و بازدهی آن مناسب می‌باشد.

چنانچه برای خشک کردن محصولاتی مانند سبزی و لواشک نیاز به دستگاه خشک کن دارید مقالات خشک کن سبزی و خشک کن لواشک را مطالعه نمایید.

بهترین دستگاه خشک کن (انجمادی)
بهترین دستگاه خشک کن(تونلی و نواری)
بهترین دستگاه خشک کن(خلاء)
بهترین دستگاه خشک کن(خورشیدی)
بهترین دستگاه خشک کن(کابینی)
بهترین دستگاه خشک کن(مایکروویو)
بهترین دستگاه خشک کن(هوای داغ)

ظرفیت دستگاه صنعتی

خشک کن‌های صنعتی میوه در ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شوند و انتخاب آن به چشم انداز کاری خریدار بستگی دارد هر چقدر تولید چیپس میوه بیشتر شود نیاز به ظرفیت بالاتر دارید. بهترین دستگاه خشک کن هدایت بر اساس ظرفیت به خشک کن خانگی، خشک کن کارگاهی، خشک کن صنعتی و خشک کن تونلی تقسیم بندی می‌شود.

بهترین برند میوه خشک کن صنعتی

خوب بودن برای یک برند خشک کن در مدل صنعتی بسیار سخت است. اگر در انتخاب خشک کن صنعتی دقت نکنید مطمئن باشید درآمد بالایی نداشته و شاید ورشکست شوید.

به دلیل رقابت شدید بین مارک های صنعتی خشک کن انتخاب بهترین دستگاه خشک کن برای بلند مدت امکان پذیر نیست به همین دلیل ما در این مقاله انواع خشک کردن میوه را بررسی می کنیم و بهترین ویژگی‌های یک خشک کن صنعتی با کیفیت را توضیح خواهیم داد. 

بهترین دستگاه خشک کن نیمه صنعتی

به خشک کن‌هایی که عموما برای مصارف خانگی و یا راه اندازی کسب و کار در منزل استفاده می‌شود از نوع نیمه صنعتی می‌باشد. این خشک کن‌ها نسبت به خشک کن‌های صنعتی حجم پایینتری داشته و به همان نسبت قیمت کمتری نیز دارد. برای خشک کردن میوه در دستگاه خشک کن نیمه صنعتی تنها کافی است اسلایس‌های میوه را درون محفظه روی سینی مخصوص قرار داده و با تنظیم دما و زمان چیپس میوه با کیفیت را به دست آورید. برای خرید بهترین دستگاه خشک کن نیمه صنعتی با قیمت مناسب و کارایی منحصر به فرد کافی است به گروه صنعتی هدایت مراجعه نمایید.

معرفی دستگاه میوه خشک کن صنعتی

قیمت میوه خشک کن صنعتی

گروه صنعتی هدایت پیشرو با بیش از ۲۰ سال تجربه در تولید انواع خشک کن خانگی، کارگاهی، صنعتی، تونلی و نواری با ظرفیت‌های مختلف می باشد. با توجه به نوسان نرخ ارز و بالا رفتن قیمت مواد اولیه که مستقیم بر قیمت نهایی دستگاه تاثیر می‌گذارد، امکان گذاشتن قیمت در سایت مقدور نیست اما شما عزیزان می‌توانید از طریق شماره‎‌های تماس موجود در سایت با ما در ارتباط باشید تا بتوانید با قیمت مناسب بهترین دستگاه خشک کن را خریداری نمایید.

خرید دستگاه میوه خشک کن از گروه هدایت پیشرو

اگر قصد خرید بهترین دستگاه خشک کن را دارید حتما با شرکت هدایت تماس بگیرید تا مشاورین ما اطلاعات و مشخصات کامل دستگاه‌ها را در اختیارتان قرار دهند. گروه هدایت تجربه زیاد در زمینه طراحی و فروش بهترین دستگاه خشک کن مطابق با جدیدترین استانداردهای جهانی و رکوردار بیشترین صادرات این ماشین آلات به سراسر جهان توانسته نقش بسیار مهمی را ایفا نماید. ما با پشتیبانه سال‌ها تلاش و کسب تجربه در این راه با اطمینان به مشتریان عزیز می‌گوییم بهترین مارک دستگاه میوه خشک در ایران خشک کن هدایت می‌باشد.

تلفن‌های تماس جهت دریافت مشاوره:

محصولات گروه هدایت

سوالات رایج

با توجه به ابعاد کوچکتر دستگاه خشک کن سنتی، این محصول قیمت پایین تری نسب به مورد مشابه خواهد داشت.

ظرفیت دستگاه خشک کن صنعتی در هر بار استفاده بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم خواهد بود.

  • مشاوره رایگان پیش از خرید
  • استفاده از قطعات اصلی
  • نصب، راه اندازی و آموزش رایگان
  • گارانتی و خدمات پس از فروش
  • قیمت مناسب
  • تنوع در طرح و رنگ
امتیاز دهید

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره تخصصی و رایگان محصولات هدایت

متخصصان ما در هدایت آماده راهنمایی شما هستند

kit-phone-3