درصد آب میوه و سبزی خشک شده

درصد آب میوه و سبزی خشک شده

فهرست مطالب

یکی از نکاتی که دانستن آن در هنگام خشک کردن محصولات مختلف کمک شایانی به شما مینماید میزان رطوبت و 

درصد آب میوه و سبزیجات

 میباشد . شما با آگاهی از اینکه میوه و یا سبزی مورد نظر شما برای خشک کردن از چه میزان آب تشکیل شده سبب آن میشود که با دادن تنظیمات دقیق تر به دستگاه موجب خشک شدن بهتر میوه و سبزی ها و مانع از هدر رفت انرژی و چک کردن چند باره محصول در زمان خشک شدن میشوید.
تنظیمات دستگاه که از مهم ترین آنها دما و زمان میباشد که این موارد با توجه به نوع محصول و 

میزان آب میوه ها

 تنظیم میگردد.

در این مقاله سعی بر این داریم که با بررسی میزان آب میوه ها و سبزی جات کمک بزرگی به تولیدکنندگان میوه و سبزی خشک نماییم. اکثر میوه ها از درصد بالای آب تشکیل شده اند که بخش اعظمی از ساختار تشکیل دهنده آن را در بر میگیرد.
برای مثال میتوان هندوانه و توت فرنگی را نام برد که در بین میوه ها از بالاترین درصد آب برخوردار است که در حدود ۹۲ درصد میباشد . در رتبه های بعدی گریپ فروت با ۹۱ درصد آب قرار دارند. اکثر میوه ها بین ۸۵ تا ۸۷ درصد آب دارند . تمشک ، آناناس ، آلو ، هلو ، پرتقال ، زغال اخته ، زردآلو در این گروه قرار دارند.

سایر میوه هایی که آب کمی دارند در دامنه ۸۱ تا ۸۴ درصد قرار دارند مانند سیب ، گیلاس ، انگور و گلابی و تعداد کمی از میوه ها مانند موز از آب کم ۷۴ درصد تشکیل شده اند.
انواع سبزیجات دارای ترکیب آب بالای ۹۰ درصد هستند. خیار و کاهو حاوی بیشترین مقدار است زیرا آنها ۹۶ درصد آب دارند. ۹۴ تا ۹۵ درصد کرفس ، گوجه فرنگی و کدو سبز از آب تشکیل شده است. کلم بروکلی ، کلم ، گل کلم ، فلفل دلمه ای و اسفناج از ۹۱ تا ۹۳ درصد آب تشکیل شده . همچنین هویج ۸۷ درصد و نخود سبز ۷۹ درصد آب است.

هر چه درصد آب میوه ها و سبزیجات بیشتر باشد ، دمای دستگاه خشک کن و یا بهتر است زمان تنظیم شده در دستگاه را بیشتر نمود تا آب آن به میزان دلخواه برسد و کامل خشک شود.هرچه درصد آب میوه و سبزی بیشتر باشد بعد از خشک شدن وزن کمتری خواهد داشت مثلا محصولی مانند سیر که از آب زیادی برخوردار نمیباشد بعد از خشک شدن وزن زیادی از دست نمیدهد اما خشک شدن هندوانه سبب از دست دادن وزن زیادی از آن میگردد.

جهت دریافت مشاوره در مورد  دستگاه میوه خشک کن و راه اندازی کسب و کار جدید میتوانید با شماره های ۰۹۱۵۵۱۵۴۹۷۷ و ۰۵۱۳۶۵۱۲۵۶۱ الی ۳ تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ی ما استفاده نمایید.

امتیاز دهید

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*