خشک کن آسیابی پودری

دستگاه خشک کن آسیابی پودری

دستگاه خشک کن آسیابی پودر یا همان فلاش درایر نوعی خشک کن است که وظیفه خشک نمودن مواد شیمیایی و معدنی را به صورت پودر و گرانول بر عهده دارد. عملکرد خشک کن آسیابی پودری بدین صورت می‌باشد که ماده مورد نظر وارد دستگاه شده، بر روی بستری از هوای گرم قرار گرفته، با سرعت بالایی خشک […]

فهرست مطالب

دستگاه خشک کن آسیابی پودر یا همان فلاش درایر نوعی خشک کن است که وظیفه خشک نمودن مواد شیمیایی و معدنی را به صورت پودر و گرانول بر عهده دارد. عملکرد خشک کن آسیابی پودری بدین صورت می‌باشد که ماده مورد نظر وارد دستگاه شده، بر روی بستری از هوای گرم قرار گرفته، با سرعت بالایی خشک می‌شود و در نهایت به سمت خروجی خشک کن آسیابی هدایت می‌گردد .

برای خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی با قیمت استثنایی و دریافت مشاوره رایگان به گروه صنعتی هدایت مراجعه نمایید.

انواع گرمایش خشک کن آسیابی پودری

انواع گرمایش خشک کن آسیابی پودری

به طور کلی خشک کردن بوسیله دستگاه خشک کن آسیابی پودری به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود. لازم به ذکر است خشک کردن به وسیله خشک کن آسیابی پودری توسط سوخت‌های فسیلی مختلف به منظور تامین نیاز کاربر صورت می‌گیرد. هر دو روش بوسیله سیستم HMI و PLC کنترل می‌شود. این دو سیستم به تنظیم کردن سرعت هوا، دمای کابین، تخلیه رطوبت و سایر موارد منجر می‌شود.
 • گرمایش مستقیم
از این روش بیشتر برای محصولاتی که به دما حساس هستند از طریق تماس مستقیم محصولات با هوای داغ استفاده می‌شود. در این روش که بیشتر برای خشک کردن برخی نمک‌ها و کنستانتره مس استفاده می‌شود، رطوبت موجود در پودرها به وسیله پدیده همرفت از طریق تماس مستقیم محصولات با هوای داغ تبخیر می‌شود.
 • گرمایش غیر مستقیم 
خشک کردن محصولات به وسیله گرمایش غیر مستقیم از طریق گرمای ساطع شده از لوله‌های دستگاه و دیواره های آن و دیسک‌ها صورت می‌گیرد. در واقع فلزات رسانایی که درون این خشک کن آسیابی پودری قرار دارد گرمای خود را به پودرها رسانده و سبب خشک کن آنها می‌شود. دقت داشته باشید این روش نیاز به زمان بیشتری نیاز داشت و در مواقعی که تماس مستقیم با هوای داغ یا گازهای قابل احتراق به محصول ضرر می‌رساند استفاده می‌شود. از جمله این موارد می‌توان به برخی از مواد غذایی و دارویی اشاره کرد.

انواع خشک کن پودری

 
در حال حاضر خشک کن آسیابی پودری در سه مدل در بازار موجود است: خشک کن کابینی، خشک کن سینوسی و خشک کن دوار
 • خشک کن کابینی

خشک کن کابینی یا کابینتی از تعداد زیادی سینی مشبک تشکیل شده است. این سینی‌ها روی نوار نقاله چرخدار قرار داشته و پودرها را با استفاده از یک رمپ مخصوص به داخل دستگاه هدایت می‌کند. بدنه این دستگاه به دلیل استفاده از پشم سنگ نوعی عایق حرارتی بوده و چرخها نیز از مقاومت بالایی برخوردارند. از دستگاه خشک کن کابینی معمولا برای محصولاتی با حجم کم استفاده می‌شود. بنابراین قیمت این دستگاه خشک کن نسبت به دو مدل دیگر ارزان تر می‌باشد.
 
این دستگاه به صورت تک کابین، دو کابین، سه کابین، ۴ کابین و ۶ کابین با توجه به نوع استفاده کاربر ساخته می‌شود. توجه داشته باشید کنترل پنل خشک کن کابینی به صورت پیشرفته امکان درصد رطوبت، دما، سیرکوله فن‌ها و روشن و خاموش کردن مشعل‌ها را برای مشتری فراهم کرده است.
خشک کن آسیابی پودری(خشک کن کابینی)
 
 • خشک کن سینوسی

خشک کن‌های سینوسی دارای منبع حرارتی متفاوتی بوده و U شکل می‌باشند. جنس این نوع خشک کن آسیابی پودری چدن، استیل و آهن است. از این دستگاه بیشتر برای خشک کردن مواد پودری شکل که نیاز به سرعت عمل بالا دارند مانند برخی داروها استفاده می‌شود.

مکانیزم دستگاه خشک کن سینوسی به این شکل است که پس از قرار دادن پودر در مخزن‌های مخصوص، هوای فن‌های موجود در کوره، سبب رانده شدن پودرها به سمت لوله‌های یو شکل می‌شود. این عملیات که بصورت اتومات است با خارج شدن پودرهای خشک شده از دستگاه به پایان می‌رسد.

خشک کن آسیابی پودری(خشک کن سینوسی)

 

 • خشک کن دوار

یکی از معروف ترین دستگاه‌های خشک کن آسیابی پودری، خشک کن دوار است که معمولا از جنس آهن و یا استیل است. علت این نامگذاری به دلیل ظاهر دوار مانندش می‌باشد. این دستگاه بسته به کارایی در ابعاد مختلف تولید می‌شود. در بیشتر خشک کن‌های روتاری قسمتی تعبیه شده که به علت شیب بودن شرایط بیرون راندن پودر را به خارج از دستگاه فراهم می‌کند. همچنین سیستم HMI و PLC موجود در خشک کن آسیابی پودری وظیفه تنظیم درصد رطوبت، میزان دما، سرعت چرخش دستگاه، سرعت تغذیه و تخلیه را به صورت خودکار بر عهده دارد.

 

خشک کن آسیابی پودری(خشک کن دوار)

برای آشنایی بیشتر با خشک کن استوانه ای دوار این مقاله را مطالعه نمایید.

کاربرد خشک کن آسیابی پودری

پرکاربرترین موارد استفاده خشک کن پودری شامل موارد زیر است:

 1. لوازم آرایشی و بهداشتی
 2. صنایع دارویی
 3. صنایع شیمیایی
 4. خشک کردن انواع پودر از جمله تفاله‌های میوه، سبزی و صیفی جات، سبوس گندم و پودر ماهی 
خرید خشک کن آسیابی پودری از گروه صنعتی هدایت

خرید خشک کن آسیابی پودری از گروه صنعتی هدایت

لازم به ذکر است خشک کن آسیابی پودری، با توجه به درخواست مشتری در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌گردد. مشتریان جهت سفارش دستگاه فلاش درایر بایستی محصول مورد نظرشان را جهت انجام تست به کارشناسان گروه هدایت داده تا آزمایشات و تست‌های گوناگون بر روی آن صورت پذیرد و دستگاهی مطابق با شرایط و ویژگی‌های خاص آن محصول، طراحی و ساخته شود. 

همچنین مواردی چون رطوبت، زمان و دما به صورت کامل در اختیار کاربر دستگاه خشک کن آسیابی پودری قرار دارد که قابل تنظیم می‌باشد. به دلیل اینکه این دستگاه برای مواد پودری مورد استفاده قرار می‌گیرد و در انتهای مراحل خشک شدن،  احتمال ایجاد گرد و غبار در فضای کارگاه و محل تولیدی وجود دارد، کارشناسان ما نوعی فیلتر خاص طراحی و تولید نموده اند که مانع از ایجاد گرد و غبار می‌گردد. در صورتی که به دلیل برخورد مستقیم گرما به محصول باعث ایجاد مشکل و آسیب گردد، می‌توان حرارت را به صورت غیر مستقیم به محصول رساند تا از آسیب به آن خودداری شود.

دقت داشته باشید نوع سوخت خشک کن پودری با توجه به انتخاب مشتری تعیین می‌گردد که می‌توان از گاز، برق و یا گازوئیل استفاده نمود. همچنین توجه داشته باشید میزان مصرف انرژی به میزان قابل توجه پایین و بهینه شده می‌باشد. نصب و راه اندازی بصورت کاملا رایگان توسط کارشناسان شرکت انجام می‌شود. تمامی تولیدات شرکت دارای یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می‌باشد که باعث آرامش خاطر مشتریان می‌گردد. جهت دریافت مشاوره رایگان اسیاب پودری با قیمت مناسب می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ما استفاده نمایید.

تلفن‌های تماس:

سوالات رایج

۱.آدرس گروه صنعتی هدایت برای خرید حضوری حشک کن پودری؟

مشهد، بزرگراه آسیایی، پیامبر اعظم ۷۷/۱۰ ، پلاک ۲۲

۲.چرا گروه صنعتی هدایت؟

 • استفاده از قطعات اصلی
 • تضمین کیفیت
 • مشاوره رایگان
 • قیمت مناسب
 • نصب و آموزش رایگان

۳.قیمت خشک کن آسیابی پودری چقدر است؟

قیمت این دستگاه بسته به ابعاد سفارشی متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۵۱۳۶۵۱۲۵۶۲ تماس حاصل نمایید.

امتیاز دهید

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره تخصصی و رایگان محصولات هدایت

متخصصان ما در هدایت آماده راهنمایی شما هستند

kit-phone-3