عملکرد دستگاه سورتینگ

انواع دستگاه سورتینگ صنعتی

به‌طورکلی واژه سورتینگ به معنی دسته بندی محصولات و مرتب سازی آن‌ها است. روشی مطمئن و نوین برای جداسازی و بسته بندی محصولات غذایی مختلف مانند برنج، ماهی، مرغ و محصولات کشاورزی بر حسب اندازه، نوع، رنگ، وزن و شکل ظاهری. هدف اصلی استفاده از دستگاه سورتینگ تفکیک دانه‌های خراب یا خیلی رسیده با هزینه […]

فهرست مطالب

به‌طورکلی واژه سورتینگ به معنی دسته بندی محصولات و مرتب سازی آن‌ها است. روشی مطمئن و نوین برای جداسازی و بسته بندی محصولات غذایی مختلف مانند برنج، ماهی، مرغ و محصولات کشاورزی بر حسب اندازه، نوع، رنگ، وزن و شکل ظاهری. هدف اصلی استفاده از دستگاه سورتینگ تفکیک دانه‌های خراب یا خیلی رسیده با هزینه کم و بدون دخالت نیروی انسانی است. چرا که وجود دانه‌های تغییر رنگ یافته سبب تولید سم آرگوت در محصولات غذایی می‌شود. در ادامه شما را با انواع دستگاه سورتینگ و عملکرد این محصول آشنا می‌کنیم.

دسته بندی دستگاه‌های سورتینگ

دستگاه سورتینگ در مدل‌های مختلف برای تفکیک و بسته بندی انواع  میوه، مرکبات، صیفی جات، تخم مرغ، ماهی، مرغ، حبوبات و غلات در بازار موجود است. در دستگاه سورتینگ تخم مرغ، تخم مرغ‌های شکسته، تغییر رنگ و تغییر وزن داده شده از تخم مرغ‌های سالم جدا می‌شوند. دستگاه سورتینگ مرغ و ماهی نیز به منظور تفکیک این محصولات از نظر وزن و اندازه پس از شستشوی اولیه استفاده می‌شود.

برنج‌های بی کیفیت و نیم دانه به راحتی بوسیله دستگاه سورتینگ از هم جدا می‌شوند. عموما از برنج‌های خرد شده برای پختن انواع شیرینی و یا آش استفاده می‌شود. عملکرد دستگاه سورتینگ حبوبات بدین شکل است که حبوبات آفت زده، ناقص، سنگ و برگ لابه لای حبوبات به طور کامل از حبوبات سالم جدا می‌شود. دستگاه سورتینگ مرکبات دارای دو بخش بوده که بخش اول تفکیک بر اساس رنگ و در بخش دوم تفکیک بر اساس وزن مرکبات صورت می‌گیرد.

انواع دستگاه سورتینگ

چرا نیاز به دستگاه سورتینگ داریم؟

استفاده از دستگاه سورتینگ سبب افزایش بهره وری، کاهش میزان ضایعات حمل و نقل، جداسازی راحت تر مواد غذایی سالم از بی کیفیت، استفاده بهتر و بیشتر از محصولات، صرفه جویی در هزینه و نیاز به نیروی انسانی کمتر می‌شود. با این کار بسته بندی اصولی تر و با کیفیت بهتری نیز انجام می‌شود. تمامی این موارد موجب افزایش درآمد و سود کارگاه یا کارخانه تولیدی نیز می‌گردد. لازم به ذکر است برخی از دستگاه‌های سورتینگ مجهز به سیستم شستشو بوده که پیش از جداسازی محصولات آن‌ها را شستشو داده و بعد عملیات جداسازی را انجام ‌می‌دهند.
icons8-quote-100

استفاده از دستگاه سورتینگ سبب جداسازی و بسته بندی سریع تر، راحت تر  و با هزینه کمتر محصولاتی از قبیل حبوبات، غلات، مرکبات، انواع میوه، تخم مرغ و ماهی می‌شود.

مراحل سورتینگ دستگاه‌های پیشرفته هدایت 

در دستگاه سورتینگ یکی از مراحلی که اهمیت زیادی دارد مرحله شستشو میوه است که علاوه بر برس شستشو، دارای یک مرحله خشک کن بوده تا محصولات به صورت کامل خشک گردند. در این بازه میوه‌ها توسط هوای گرم یکنواخت به صورت کامل خشک می‌شوند. دستگاه سورتینگ میوه، توانایی ضدعفونی کردن محصول را با استفاده از وان آب گرم و یک نوع محلول خاص را دارا است. واکس و پولیش میوه هم به صورت کاملا حرفه ای در سورتینگ میوه صورت می‌گیرد.

عملیات سورتینگ و بسته بندی سبب ارزشمندتر شدن محصولات در بازار فروششان می‌گردد. گروه صنعتی هدایت علاوه بر سورتینگ میوه، سورتینگ حبوبات و غلات را هم طراحی و تولید نموده است. دستگاه سورتینگ هدایت برترین دستگاه در نوع خودش در کشور بوده که علاوه بر کیفیت بسیار عالی از خدمات حرفه ای نیز برخوردار است. میزان مصرف انرژی دستگاه سورتینگ برند هدایت به میزان قابل توجه پایین و بهینه شده می‌باشد. این دستگاه از قیمت مناسب نیز بهره مند است.

مراحل جداسازی و بسته بندی میوه ها با دستگاه سورتیتگ هدایت

برای آموزش حرفه ای کار با دستگاه خشک کن میوه مقاله آموزش میوه خشک کنی را مطالعه نمایید.

وجه تمایز خدمات پس از فروش هدایت

دستگاه سورتینگ صنعتی برند هدایت دارای خدماتی از قبیل نصب، راه اندازی و آموزش رایگان است. این محصول دارای گارانتی ۶ ماهه به همراه تست رایگان می‌باشد. خدمات پس از فروش انواع دستگاه سورتینگ گروه هدایت ۱۰ ساله است.

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

آدرس گروه صنعتی هدایت؟

مشهد، بزرگراه آسیایی، پیامبر اعظم ۷۷/۱۰ ، پلاک ۲۲

دستگاه شستشوی سبزی، دستگاه خشک کن سبزی، دستگاه خشک کن میگو، دستگاه دم گیر کشمش

امتیاز دهید

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره تخصصی و رایگان محصولات هدایت

متخصصان ما در هدایت آماده راهنمایی شما هستند

kit-phone-3