پاستوریزاسیون چگونه انجام می شود

پاستوریزاسیون

فهرست مطالب

 در کارخانجات برای از بین رفتن میکروب های موجود در مواد غذایی مثل ویروس، باکتری، کپک از پاستوریزاسیون استفاده می شود. دانشمند فرانسوی ، لوئی پاستور این فرایند را ابداع کرد و به همین دلیل نام این نوع فرآیند را پاستوریزاسیون انتخاب کردند. پاستوریزاسیون به دلیل مزایای زیادی مانند افزایش ماندگاری مواد غذایی، کیفیت محصول،پیشگیری از بیماری در کارخانجات مختلف کاربرد دارد. چنانچه می خواهید که  با پاستوریزاسیون و هموژنیزاسیون به صورت کامل آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

روش های پاستوریزاسیون 

پاستوریزاسیون به دوروش غیرمداوم و مداوم در کارخانجات انجام می شود.در نوع غیرمداوم، عمل پاستوریزاسیون   در دمای پایین و مدت زمان زیاد صورت می گیرد. این نوع از پاستوریزه کردن، به عنوان قدیمی و ساده ترین روش ها به شمار می رود. این فرآیند معمولا به مدت ۳۰ دقیقه و  در حرارت ۶۳ تا ۶۵ درجه سانتیگراد انجام می گردد.

 

در  روش مداوم، مواد را در مدت زمان کم و با دمای بالا پاستوریزه می کنند.مصرف انرژی و سرعت در پاستوریزاسیون مداوم نسبت به غیر مداوم بهتر است. پاستوریزاسیون مداوم معمولا در دمای ۷۲ الی ۷۶ درجه سانتیگراد و به مدت  کم انجام می شود. به  روش مداوم،پاستوریزاسیون با دمای بالا گفته می شود.

دستگاه های پاستوریزاسیون

یکی از دستگاه های پاستوریزه کردن عرقیات و شیر، پروسس تانک است. این دستگاه به الکتروموتور و همزن مجهز است و هر ماده ای که درون دیگ پروسس تانک قرار می گیرد، برای جلوگیری از ته گرفتن مواد از همزن استفاده می شود. پروسس تانک برای  خنک کردن مایعات به به کولینگ تاور و جهت افزایش حرارت مواد به پکیج زمینی برای تامین آب گرم نیاز دارد. این دستگاه دارای مخزن استیل است که سه جداره می باشد و و به راحتی قابل شستشو است.

 اطلاعات جامع در مورد مشخصات خرید دستگاه پاستوریزاتور 

ویدیوی پاستوریزاتور

 

هموژنیزاسیون و روش های آن

هموژنیزاسیون یک فرایند بسیار مهم است که برای تولید نوشیدنی ها و غذاهای مختلف در کارخانجات استفاده می شود. استفاده از هموژنیزاسیون موجب بهبود طعم، ظاهر و ماندگاری بیشتر مواد غذایی می گردد. این تکنیک فوق العاده به دلیل مزایای زیاد آن در مواد غذایی، داروسازی و … استفاده می شود. در هموژنیزه کردن دو مایع غیرقابل اختلاط با هم مخلوط می شوند تا مایعی جدید تولید شود. در هموژنیزاسیون از فشار برای یک سیال از طریق یک روزنه کوچک استفاده می شود تا ذرات از هم جدا شوند.  بعد از جدا کردن و کاهش اندازه ذرات، به تدریج امولسیون پایدار ایجاد می شود.

 

دستگاه های هموژنیزاسیون چیست و همه چیز در مورد پاستوریزاسیون

دستگاه های هموژنیزاسیون

هموژنایزر تحت فشار

از این دستگاه بیشتر در صنایع غذایی و به ویژه لبنیات استفاده می شود. هموژنایزر تحت فشار به این صورت کار می کند که ماده مورد نظر در پشت یک شیر فشار قوی قرار می گیرد. با کمک شیر می توان، فاصله بین  ذرات را جهت عبور کردن تنظیم کرد. حرکت های رفت و بر گشتی پیستون ها باعث فشرده شدن مواد می شود.

 

هموژنایزر اولتراسونیک

به  دستگاه هموژنایزر اولتراسونیک همگن ساز فرا صوتی می گویند. این تجهیز می تواند  جریان الکتریکی را به ارتعاشات مکانیکی تبدیل کند و بدین طریق باعث همگن شدن مایعات شود.

 

هموژنایزر مکانیکی

از هموژنایزر مکانیکی در مصارف مختلف مانند  نساجی داروسازی صنایع غذایی استفاده می شود.  در این دستگاه چنگک ها با سرعت بسیار بالا حرکت کرده و موجب شکستن ذرات در یکدیگر می شوند. با این روش می توان در مدت زمان کوتاهی ذرات مواد غلیظ را همگن کرد.

 

مزایای خرید انواع دستگاه های صنعتی پاستوریزاسیون هدایت چیست

تولید انواع دستگاه پاستوریزاسیون توسط برند هدایت

برند هدایت یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه  تولید دستگاه پاستوریزاسیون است.  مخازن تجهیزات گروه صنعتی هدایت بسیار مستحکم می باشد که خاصیت ضد زنگ دارد. دستگاه پاستوریزاسیون برند هدایت از الکتروموتور قدرتمند و با کیفیت ساخته شده است و به راحتی نیروی حرکتی لازم برای چرخش همزن را تامین می ‌کند.

بنابر این اگر می خواهید که در زمینه ویژگی های دستگاه پاستوریزاسیون هدایت و قیمت آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، با کارشناسان ما می توانید در ارتباط باشید.

 

 

امتیاز دهید

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره تخصصی و رایگان محصولات هدایت

متخصصان ما در هدایت آماده راهنمایی شما هستند