ما با استاندارد روز تولید می کنیم

صفر تا ۱۰۰ درآمد از میوه خشک

صفر تا ۱۰۰ درآمد از میوه خشک

فهرست

وقتی تولید میوه افزایش پیدا می کند و قیمت آن در بازه های زمانی مختلف کاهش میابد در نتیجه تولید چیپس میوه (میوه خشک شده ) بهترین راه برای اضافه کردن یک ارزش افزوده به آن بوده و می تواند در آمد خوبی را برای صاحب آن کسب و کار به ارمغان آورد. اگر مایلید صفر تا ۱۰۰ درآمد از میوه خشک را بدانید با ما همراه باشید

مزایای میوه خشک

میوه را به دلیل داشتن آب بین بافتی نمی توان به مدت طولانی نگه داشت در نتیجه برای حفظ حداکثر ارزش غذایی بهترین راه تولید چیپس میوه با خشک کن میوه می‌باشد.

به منظور مشاهده تمام مدل های خشک کن میوه مقاله انواع خشک کن را مطالعه کنید.

 

چندی از مزایای میوه خشک عبارتند از :

 

 1. ارگانیک و بدون مواد نگهدارنده
 2. حفظ ارزش غذایی حداکثری
 3. پذیرایی در مجالس و مراسمات
 4. استفاده به عنوان سوغات در بسته های شیک چوبی
 5. مناسب برای استفاده بیماران دیابتی و دارای چربی خون
 6. دارای ماندگاری طولانی

برای کسب درآمد از میوه خشک باید چه کاری انجام بدم؟

گام اول : تعیین نوع میوه

در ابتدای کار باید بدانید که می خواهید از چه میوه ای کسب درآمد کنید، توصیه می شود معمولا دستگاهی تهیه کنید که بتواند انواع میوه را خشک کند یعنی تنظیمات خشک شدن برای هر میوه قابل سفارشی شدن باشد. این مهم باعث می شود شما در بازه های زمانی مختلف بتوانید از هر میوه ای کسب درآمد داشته باشید.

گام دوم : جستجوی برترین تولید کنندگان خشک کن میوه

شرکت های مختلفی در ایران وجود دارند که خشک کن میوه و مواد غذایی تولید می کنند، اما شما باید دنبال تولید کننده ای باشید که در این صنعت پیشرو بوده و دستگاه های خود را از نظر تکنولوژی به روز نگه دارد.

 

دنبال متخصصین این حوزه باشید، به عنوان مثال فرض کنید شرکتی ۱۰ مدل دستگاه صنعتی تولید می کند و دستگاه خشک کن یکی از آنهاست، اما شرکتی به صورت تخصصی تنها دستگاه خشک کن تولید می کند و تمام تخصص خود را برای فروش بیشتر و کیفیت بالاتر متمرکز دستگاه خشک کن کرده است. معمولا متخصین در هر حوزه ای خدمات و محصولات بهتری ارائه می دهند. شاید با جستجو بین شرکت های تولید کننده دستگاه خشک کن بهتر متوجه منظورم شوید.

 

در مقاله تجربه خرید یک خشک کن با کیفیت با چالش های یک خریدار واقعی آشنا شوید و از تجربیات او بهره ببرید.

نکات مهم در انتخاب بهترین تولید کننده خشک کن

 

 • یکنواختی در خشک کردن : یکنواختی محصولات اهمیت بسیاری دارد، یعنی طبقات مختلف خشک کن با هم و به صورت یکسان خشک شوند. این ویژگی باعث افزایش کیفیت محصول خروجی می شود و از پرت آن جلوگیری می کند. از آنجایی که طراحی برخی از تولید کنندگان به نحوی است که تنها میوه یکسری از طبقات خشک می شوند در نتیجه باید در انتخاب خود دقت کنید.

 

 • استاندارد بودن سیستم حرارتی و سیرکوله : زمانی که حرارت از پشت فن وارد سیستم گردش هوا شود به علت گرامای بیش از حد، عمر مفید فن دستگاه کاهش پیدا می کند و باید دقت کنید سیستم حرارتی در جلوی فن قرار بگیرد.

 

 • عایق بندی مناسب : هر چی عایق بندی دستگاه استانداردتر باشد بازدهی خشک کن افزایش یافته و مصرف انرژی آن کاهش می یابد. عایق بندی مناسب در خشک کن ها می تواند از پشم سنگ فشرده کانال بندی شده و یا فوم تزریقی پلی اورتان باشد. باید دقت داشت در صورت استفاده از پشم سنگ معمولی، این عایق بعد از مدتی نشست خواهد کرد.

 

 • گارانتی و خدمات پس از فروش : میزان گارانتی به قید و شرط و خدمات پس از فروش تولید کننده اهمیت زیادی دارد.

 

 • نکته آخر : دوستان در صورت امکان شماره تماس چند خریدار دستگاه را از تولیدکننده دریافت کنید و مزایا و معایب دستگاه را از آنها جویا شوید همچنین در صورت امکان خشک کن های مشتریان را از نزدیک بازدید نمایید.

گام سوم : انتخاب خشک کن

خشک کن ها انواع مختلفی دارند و توجه به ظرفیت و نوع مواد غذایی دسته بندی می شوند. شما با توجه به چشم انداز کاری خود می توانید هر کدام از آنها را خریداری کنید. به عنوان مثال برای سبزی از خشک کن نواری استفاده می شود و بازدهی آن نسب به بقیه خشک کن ها بهتر است یا برای انگور خشک کن های تونلی توصیه می شود.

 

انواع خشک کن از نظر ظرفیت عبارتند از: 

 

خانگی – کارگاهی

 

صنعتی – نیمه صنعتی

 

تونلی – نواری

گام چهارم : آموزش و شروع تولید

بعد از آنکه خشک کن میوه را خریداری کردید باید با توجه به نوع میوه خود نحوه خشک کردن آن را آموزش ببینید و به سوالاتی از قبیل در چه دما خشک می شود؟ میزان رطوبت برای هر میوه چقدر است؟ چقدر تا تولید چیپس میوه زمان خواهد برد؟ پاسخ دهید.

 

شروع فعالیت شما آغاز می شود و هر چقدر تولید چیپس میوه شما بیشتر باشد تجربیات در این کار بیشتر خواهد شد و می‌توانید محصولات بیشتری را به دایره تولیدات خود اضافه کنید.

ویدئوی بررسی دستگاه میوه خشک کن صنعتی

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*